Márki-Zay azt is hangsúlyozta, hogy a kormánypárti és ellenzéki korrupció ellen egyaránt fel szándékozik lépni, s elítél minden bizonyított törvénysértést. Hitet tett amellett, hogy a korrupció egyik oldalon sem maradhat büntetlenül, és szükséges az elszámoltatás, ennek igazolására pedig azt részletezte, milyen magával szemben támasztott erkölcsi elvárásoknak igyekszik megfelelni. Így egyebek mellett leszögezte, hogy minden kampányát saját forrásból és közösségi adakozásból finanszírozta, mindenről tételesen elszámolt, nyilvánosságra hozta saját és családja vagyonnyilatkozatát is, s hogy
semmilyen politikai jellegű tisztogatással nem élt.
„Ha országunk 2022-ben végre egy becsületes európai demokratikus jogállam lesz, csatlakozni fogunk az Európai Ügyészséghez, valamint egymást is ellenőrző nyomozószerveket hozunk létre, ezzel is fellépve minden kormánypárti és ellenzéki korrupció ellen” – tette hozzá. Végül pedig annyit írt, hogy nem személyes bosszúból akar elszámoltatást, hanem hogy Magyarország ne lehessen többé következmények nélküli ország.