A kormány továbbra sem látja indokoltnak a teljes átállást a digitális oktatásra

2020. szeptember 04. 22:57

Eddig tíz oktatási intézményben kellett rendkívüli szünetet elrendelni.

2020. szeptember 04. 22:57

Hatezer oktatási intézményből eddig négy óvodában és hat iskolában kellett rendkívüli szünetet elrendelni koronavírus-megbetegedés miatt – közölte Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelési államtitkára az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában.

Az államtitkár hangsúlyozta: továbbra sem látják indokoltnak a teljes átállást a digitális oktatásra, ehelyett figyelik az intézményeket és célzottan intézkednek. Elmondta: Európában mindenhol hagyományos munkarend szerint kezdődött el az oktatás, és a magyar kormány is azt vallja, hogy a digitális oktatás „vészmegoldás”, a hagyományos oktatás „minden téren eredményesebb”.

Folyamatosan figyelik az intézményeket

Ismertette: folyamatosan kapnak adatokat a Nemzeti Népegészségügyi Központtól és jelentéseket az oktatási intézményektől. Ha szükséges, akkor a kidolgozott protokoll szerint először rendkívüli szünetet rendelnek el 2-3 napra, amíg kiderül, hogy a fertőzött tanuló karanténba helyezésével sikerült-e megállítani az intézményben a járvány terjedését.

Lesz, ahol szünetet kell majd elrendelni

Jelenleg 60-70 intézményt figyelnek különösen, ahonnan jelezték koronavírus-fertőzés gyanúját. Meglátása szerint ezek jelentős részében az fog kiderülni, hogy nincs szükség további intézkedésekre, és lesz, ahol szünetet kell majd elrendelni.

Elmondta, van egy intézmény, ahol az egész tantestület karanténba került, és ahol ezért hétfőtől átállnak a digitális oktatásra. Hozzátette: előreláthatóan egy-két hét után ott is visszaállhat majd a rendes tanítás.

Tavaszi tapasztalatok

Maruzsa Zoltán szólt arról is, hogy a tavaszi tapasztalatokra érdemes építeni. Akkor a fertőzésszámok rendkívüli szórást mutattak az országban, volt, ahol megindult a fertőzés, más megyékben megállt egy-két tucatnál. Azokban a megyékben, ahol alacsony a fertőzöttek száma, nyugodtan működhetnek az oktatási intézmények, hiszen közel-távol nincs senki, aki be tudná vinni a vírust az iskolába.

Az államtitkár szólt arról is: az összes tanár, 170 ezer pedagógus tesztelése hatalmas logisztikai feladat lenne, ugyanakkor két-három napra szóló eredményt hozna, hiszen a tanárok újra és újra találkoznak az iskolán kívül is emberekkel, és így bármikor megfertőződhetnek.

(MTI)

Összesen 47 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gonterl
2020. szeptember 06. 17:34
A kormány továbbra sem látja indokoltnak a teljes átállást a digitális oktatásra. A kormány továbbra sem látja lehetségesnek a teljes átállást a digitális oktatásra. Szerintem a második megfogalmazás közelebb áll a valósághoz. A digitális oktatás feltételezi azt, hogy az érintettek rendelkeznek a szükséges feltételekkel (számítógép, internet hozzáférés, megfelelő program). Ezeket a feltételeket az oktatási intézmények többnyire biztosítani tudják önmaguk számára, de a diákok számára sem ők, sem a kormány nem tudja biztosítani.
Illieral
2020. szeptember 06. 10:15
1. Összeségében a kormány jól kezelte a koronát tavasszal. 2. De akinek van alsós gyereke, az tudja, hogy a digiális oktatás egy nagy szar, semmit nem csináltak sok helyen, sokáig ezt fenntartani nem lehet. Nem volt központi szoftver, Facebookon és Google-s szoftvereken probáltak valmai a tanárok csinálni, stb... Szóval maga a digitális oktatás rohadtul nem volt megszervezve, úgyhogy arra átállni nem lehet.
hentes
2020. szeptember 05. 21:12
Ez lett megkonzultálva.
balbako_
2020. szeptember 05. 17:36
Amíg lehet fenn kell tartani a helyszíni oktatást, mert ez különösen a kisdiákok esetében pozitívum.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!