A képzési tervünkön folyamatosan dolgozunk, igyekszünk egy olyan tanfolyamot összerakni, amely a legversenyképesebb tudást nyújtja mindazoknak, akik tanulni szeretnének. Ebben profi stáb áll a rendelkezésünkre, és vannak amerikai partnereink is, akik a legtöbbet tudják az online világról - hiszen nem túlzás azt mondani, hogy az Egyesült Államokban vannak a legjobb digitális szakemberek a világon. Az ő szaktudásukat is igénybe vesszük mind a tervezés, mind pedig a lebonyolítás során. A képzés több részből fog állni, és a terveink szerint lesz majd egy kezdő, valamint egy haladó osztály is, mivel úgy érzékeljük, hogy a jelentkezők tudásszintje eltérő. A tanterv struktúrája azonos, inkább annak mélysége fog változni a tudásszint alapján. Abban reménykedünk, hogy ha valaki szeptemberben elvégzi a tanfolyamot, akkor – ha kezdőkről beszélünk – az alapokat már tudni fogja, haladók esetében pedig egy olyan versenyképes tudásra fog szert tenni, amellyel már magabiztosan elboldogul az online térben.
És milyen tudást jelent ez pontosan?
Lesznek tantermi, tehát elméleti részek, ahol a jelentkezőknek elmondjuk például, hogy mik a főbb trendek, milyen főbb felületek vannak ma Magyarországon, ezeknek a felületeknek mik a főbb jellegzetességei. Ezek az információk elengedhetetlenek ahhoz, hogy valaki tudja, hol és hogyan érdemes megjelenni a közösségimédia-felületeken. Emellett szeretnénk workshopokat is tartani, ahol a leendő szakértők megtanulhatják, hogyan kell videót vágni, mi a titka a jó grafikának, hogyan kell hatékonyan hirdetni. Ezeknek a közösségi felületeknek egyedi fogyasztási logikájuk van, de vannak nagyon hatékony gyakorlatok, amelyeket érdemes megtanulni. Emellett én azt gondolom, hogy a jelentkezők olyan skilleket is kapnak majd, amiket az élet minden területén hasznosíthatnak. Tehát mindenképpen megéri jelentkezni.