Definíció szerint mindannyian szubjektív emberi lények vagyunk a magunk történetével, műveltségével, képzettségével, nyelvével, otthonával a hátunk mögött. Én franciául gondolkodom, a nézőpontom így szükségszerűen más lesz, mint azé, aki magyarul gondolkodik. Sokszor találkozom azzal a vélekedéssel, hogy objektivitásra kell törekednünk. Szerintem bőven elég, ha tisztességre és őszinteségre törekszünk. Ez az ítélet annak a bizonyítéka, hogy
az Átlátszó az egyébként szükségtelen objektivitás álca mögött politikailag elfogultan járt el,
amikor a minket támadó anyagot összeállította.