„Van pénz, magához fog térni a kereskedelem” – itt a Mandiner új podcastje!

2020. április 14. 15:23

A közeljövő trendje várhatóan a mértékletes vásárlói magatartás lesz az eddigi túlfogyasztás helyett, a kereslet az igényesebb termékek felé fordul majd az olcsó tömegáruk helyett.

2020. április 14. 15:23

A járványügyi korlátozások és a fogyasztás csökkenése miatt az elmúlt hetekben komoly mértékben visszaesett a kereskedelem. A Kereskedelmi Világszervezet előrejelzései szerint negyedével, harmadával zuhanhat vissza a globális kereskedelem. A magyar gazdaságban pedig a külső kereskedelem beszakadása járulhat hozzá leginkább a recesszióhoz.

2008-hoz képest azonban a baj most egy szárnyaló világgazdaságot ért, így – mivel van pénz a piacon – van remény, hogy a helyreállás is gyorsabb lesz, mint a legutóbbi válságot követően. Mely területek sínylik meg leginkább a kereskedelem ágazatán belül a válságot? Hogyan élhetik túl a kiskereskedők ezt az időszakot? Mit tehet az állam a szektor megsegítésére?

Vendégünk: Thurzó Katalin, a Magyar Nemzet gazdasági újságírója.

Műsorunk az alábbi felületeken is elérhető:

Apple Podcast

Spotify

Soundcloud

Google Podcasts

Radiopublic

Breaker

Összesen 71 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
EMM195
2020. április 15. 10:00
"A közeljövő trendje várhatóan a mértékletes vásárlói magatartás lesz az eddigi túlfogyasztás helyett, a kereslet az igényesebb termékek felé fordul majd az olcsó tömegáruk helyett." Ne fogadj erre.
brekker
2020. április 14. 23:17
Rakj össze olyat, mint a penzriport.hu. Kössél bele, mi nem stimmel, utána lehet észt osztani.
brekker
2020. április 14. 23:06
Nembaj hülyék, akkor legyen SzabóGecó a neve.!
zsoltkom2
2020. április 14. 22:16
"2008-hoz képest azonban a baj most egy szárnyaló világgazdaságot ért" "A Palkovics László által bemondott adatokból, hogy tudnillik a teljes védelmi alap 9200 milliárd forint, és ez a GDP 18-20 százaléka, az következik, hogy 2020-ra a forintban kifejezett bruttó hazai termék 48.421 milliárdot tesz ki, alig valamivel kevesebbet, mint az eredeti költségvetésben vélelmezett (48.779 milliárd). Varga Mihály erre az évre három százalékos visszaesést vár, ami azt jelenti, hogy a nemzetgazdaság általános árszínvonala (GDP deflátor) majdnem hét százalékkal emelkedik, ami teljes képtelenség. Több mint kétszerese a költségvetési törvényben számítottnak akkor, amikor kereslethiány okán, a termelői és fogyasztói infláció is lefelé tendál. Valami, valahol nagyon nem stimmel." https://bit.ly/2K5xFFX
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!