A kormány célja, hogy megtartsa a munkahelyeket a koronavírus-járványban, és azok helyett, amelyek megszűntek, újakat teremtsen – mondta Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő hétfő reggel a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
A szóvivő emlékeztetett, 660 milliárd forintot különítettek el a járvány elleni védekezésre – mint például eszközök beszerzésére –, de van egy gazdaságvédelmi akcióterv is, amiről a következő napokban adnak részletes tájékoztatást a kormány tagjai.
Ez az ország történelmének legnagyobb gazdaságélénkítő csomagja lesz – tette hozzá Szentkirályi Alexandra.