Tovább erősödhetnek a nemzetállamok a koronavírus-járvány következményeként – mondta Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője szombat reggel az M1 aktuális csatornán. Az elemző szerint a 2008-as gazdasági világválság óta megfigyelhető az a trend, hogy a globalizáció gyengülésével a nemzetállamok elkezdtek erősödni. Ezt csak tovább fokozta a 2015-ben kezdődött migrációs válság – tette hozzá.
A koronavírus-járvány kezelésében is az látszik – mint a migrációs válságnál –, hogy az unió vezetése tétlenkedik, érdemi segítséget nem nyújt, addig az egyes nemzetállamok, mint például Magyarország is gyors és szigorú intézkedésekkel próbálják kezelni a helyzetet – hangsúlyozta.