Információink szerint Orbán Viktor miniszterelnök azért nem szólalt fel az Országgyűlésben a tavaszi ülésszak kezdetén, mert a koronavírus elleni küzdelemről szóló tájékoztatást ítélte a legfontosabbnak a kormány, arról pedig Kásler miniszter úr tud hiteles és alapos tájékoztatást adni.
A Párbeszéd szerint Orbán Viktor nem mert kiállni
Szabó Tímea, a Párbeszéd frakcióvezetője szerint elterelés az egész, mert Orbán Viktor nem mert kiállni a vasárnapi dunaújvárosi választás után. „Ennek semmi értelme nem volt” – mondta a miniszternek Szabó Tímea. A politikus napirend előtti felszólalásában úgy fogalmazott: „Orbán Viktor évértékelője mögött üresség szégyen és kudarc van”. A Párbeszéd képviselője beszélt az egészségügyről, az oktatásról, a fűtetlen otthonokról, a családon belüli erőszakról és a migránsokról is. Szerinte Orbán Viktor évértékelője nem szólt másról, mint a hazudozásról – mondta Szabó, aki szerint gyűlöletkampányt folyat a kormány a gyöngyöspatai romákkal szemben.