Ügyészség: Jogerős ítélet született egy OLAF-ajánlásra indult büntetőügyben

2020. január 21. 11:03

A vádlottak a beszerzett orvostechnikai eszközöket nem helyezték üzembe, illetőleg nem abban a régióban alkalmazták, ahová a pályázat szerint telepíteniük kellett volna.

2020. január 21. 11:03

Jogerős ítélet született egy olyan ügyben, amelyet az európai csalás elleni hivatal (OLAF) ajánlása alapján indítottak – tájékoztatta a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség kedden az MTI-t. A közlemény szerint a vádlottak egy orvostechnikai eszközöket forgalmazó cég résztulajdonosaiként 2008-ban az Európai Unió és Magyarország költségvetése által társfinanszírozott fejlesztési kerethez pályázatot nyújtottak be, mert egy régiós orvosdiagnosztikai központot akartak létrehozni.

A pályázatukban a beszerzendő orvostechnikai eszközöket túlárazva szerepeltették, a projekt megvalósításához a magyar költségvetésből 214 millió forintot kaptak. Majd egy szlovák cégtől a valóságban 101 millió forint összértékű diagnosztikai eszközöket 466 millió forintos árat feltüntetve vásárolták meg. A külföldi cég a vételárból az egyik vádlott érdekeltségében álló Seychelles-szigeteki offshore céghez 364 millió forintot utalt át jutalék címén, amely összegből a vádlott a közös cégükhöz – színlelt kölcsönszerződés felhasználásával – 340 millió forintot juttatott.

A vádlottak a beszerzett orvostechnikai eszközöket nem helyezték üzembe, illetőleg nem abban a régióban alkalmazták, ahová a pályázat szerint telepíteniük kellett volna. A másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla a társtettesként különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette miatt elítélt visszaeső vádlottat három év szabadságvesztésre, társát pedig 1,2 millió forint pénzbüntetésre ítélte. Utóbbi a 214 millió forintot visszautalta az államnak – áll a közleményben.

(MTI)

Összesen 26 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
cambchanglug
2020. január 22. 12:13
M︆o︆︆︆︆︆o︆X︆︆︆︆︆i︆︆︆︆︆.︆︆︆︆n︆︆︆e︆t - nаgyszеrű projеkt fеlnоttеk számárаа, аkik szехpаrtnеrt szеrеtnеnеk tаlálni
Janice
2020. január 21. 16:54
Ja Az akkori kormány vállalta az OLAF által kezdeményezett ügy kivizsgálását Mit tett orbán? Ki fizette az adóforintokból az Elios közvilágítását Lehet gratulálni hogy ez kiderült..De legalább a baloldali kormány nem fizettete meg az emberekkel a csalással szerzett pénzt Mint orbán a vejének
Mich
2020. január 21. 12:51
Van még csontváz... MSZP-SZDSZ mutyi 2008-ból...
fogas paduc
2020. január 21. 12:41
A kamatokkal mi lesz? ( 12% -volt anno a jegybanki alapkamat.) Mindazonáltal a nyomozati költségeket 40-50 millió HUF-ban állapítanám meg, hogyha véletlenül kártérítést igénylenének vissza az elítéltek a börtönviszonyok miatt, akkor abból az rögvest levonható legyen.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!