Míg 2014-ben egymillió támogatóval büszkélkedhetett a Jobbik, addig mára megfeleződött a szavazótábora, a távozókat pedig nem sikerült pótolnia – derül ki a Nézőpont Intézet elemzéséből. Az Intézet emlékeztet, hogy a 2014-ben önmagát még nemzeti radikális pártként meghatározó Jobbik volt a legnagyobb ellenzéki erő – az országgyűlési választásokon több mint egymillióan szavaztak a listájukra. (20,7%)
Az Intézet szerint jól mutatja, hogy a párt baloldali fordulata miként hatott a szavazóbázisukra, hiszen míg a 2014-es EP-választáson 14,67%-os eredményt értek el, a tavalyi EP-voksoláson már csak 6,34%-ot szereztek listán. A visszaesés ráadásul rövid időn belül következett be, hiszen 2018 áprilisában a legerősebb, 2019 májusára pedig a legkisebb, önállóan képviselőt delegáló ellenzéki erővé
váltak.
A Nézőpont Intézet közvélemény-kutatása alapján az látható, hogy a Jobbik legsikeresebb éve egyértelműen 2015 volt, amikor a teljes népességen belül a választásra jogosult felnőtt lakosság 14,8%-a szimpatizált velük, míg az aktív szavazók 25 százalékának volt elsődleges pártpreferenciájaként a Jobbik megjelölve. A tavalyi évben ennek kevesebb, mint fele, a magyar felnőtt lakosság 7,2 százaléka támogatta átlagosan a Jobbikot, míg az aktív, választási jogosultsággal élők körében 10,4 százalékon állt a párt 2019-ben. Tehát a csökkenő tendencia szinte folyamatos volt.