Oktatási Hivatal: Két újabb felület segíti a diákok tájékozódását
2020. január 22. 06:56
Két új felület segítségével az érdeklődők átfogó képet kaphatnak felsőoktatási tanulmányaik és munkaerőpiaci lehetőségeik összefüggéseiről.
2020. január 22. 06:56
p
0
0
1
Mentés
A diplomantul.hu portálon 2020 januárjától elérhetővé vált a diplomás-pályakövetési rendszer frissdiplomás és aktív hallgatói kutatás modulja. A két online keresőfelület célja, hogy az érdeklődők átfogó képet kapjanak felsőoktatási tanulmányaik és munkaerőpiaci lehetőségeik összefüggéseiről.
A két kutatás keretében 2010 óta gyűjtenek adatokat a hallgatók és végzettek képzési, munkaerőpiaci helyzetéről: a frissdiplomásprogram esetében a 2011-től 2018-ig terjedő időszak adatfelvételeinek eredményei, az aktív hallgatói kutatás modul esetében pedig a 2012-es, a 2014-es, a 2016-os és a 2018-as év adatfelvételeinek eredményei jelennek meg. Ezek a modulok nem tényadatok, hanem egy online, évente ismétlődő, kérdőíves megkeresésre adott válaszok összegzését tartalmazzák.
A frissdiplomásokkal kapcsolatban a felület segítségével tájékozódni lehet jelenlegi munkájuk státuszáról, megtudható, hogyan jutottak első munkájukhoz,
milyen mértékben tudják hasznosítani munkájukban a képzés során szerzett tudást és képességeket, és mennyire elégedettek a jelenlegi munkájukkal. Kiderül továbbá, milyen arányban dolgoztak az abszolutóriumuk idején, s ha végzettség nélkül léptek ki a munkaerőpiacra, érezték-e a diploma hiányát.
A feldolgozott időszakban aktív hallgatókkal kapcsolatban olyan kérdésekre kaphatnak választ az érdeklődők, mint hogy dolgoztak-e tanulmányaik alatt, folytattak-e képzésükkel párhuzamosan egyéb tanulmányokat, tanultak-e külföldön vagy tervezik-e, hogy külföldön tanuljanak, s mi motiválta őket abban, hogy egy adott képzési területet válasszanak.
Egy évtizeden át volt a miskolci közönség kedvence, egy ideje pedig a Thália Színházban már a fővárosi nézők is láthatják, hányféle szerepben képes tökéletesen helytállni. Interjúnk.
A projekt keretein belül képzési anyagot állítanak össze a hallgatók számára, amely segíti őket abban, hogyan ismerhető fel a világnézeti alapú diszkrimináció.
Az egyetemi modellváltás, az Erasmus-program, a felvételik és más fontos kérdések kerültek szóba szombat délután Tihanyban, a Tranziton Varga-Bajusz Veronika, a terület felelős államtitkára és Charaf Hassan, a Műegyetem rektora beszélgetésén.