Miután szembesítették azzal az információval, hogy a kormány egy dokumentum szerint prioritásként kezeli továbbra is Budapest uniós pénzekből történő fejlesztését, a főpolgármester az ATV hétfői esti adásában elmondta: tavaly év végén jutott el az információ hozzájuk, hogy új struktúrát akar a kormány az uniós támogatások terén, de mivel nem tárgyalt vele a kormány erről, szerinte így azt nehezen lehet prioritásnak nevezni szerinte. Kijelentette: neki is megvan ez a dokumentum, amiben egyszer szerepel a Budapest szó mint „bulletinpont”.
Szerinte a dokumentumban megfogalmazottak nem követik az uniós prioritásokat, mint a klímavédelem, a társadalmi leszakadás elleni harcot, sőt szerinte azzal, hogy a kormány megszüntetné a ROP-okat (a regionális operatív programokat – a szerk.), nem fogja elősegíteni a hatékonyságot.