Szanyi Tibor kijelentései nyomán a IX. Kerületi Ügyészséghez fordult és költségvetési csalás gyanúja miatt ismeretlen elkövető ellen bejelentést tett Tényi István – értesült a Magyar Nemzet. A az MSZP-ből néhány napja kilépő Szanyi több interjúban is arról beszélt, hogy Tóth Bertalan pártelnök tisztázatlan eredetű forrásokból külön fizetést ad a pártvezetés nagy részének.
„Az elnökség egyes tagjai és a pártelnök között obskúrus, átláthatatlan, titokban tartott pénzügyi megállapodás van, ami azt jelenti, hogy az elnök és frakcióvezető biztosít nekik valamilyen fizetést” – jelentette ki. Elmondása szerint kevéssé tudja, hogy Tóth miből finanszírozza ezt a megállapodást, azt viszont ténynek nevezte, hogy az elnökség kétharmada érintett az ügyben, ami nagyon látszik a szavazati arányokon.
„Nem kerülnek feketepénzek az MSZP vezetőihez. Szanyi Tibor kilépett az MSZP-ből, ezt tudomásul vettük, és a különböző kommentárjait, megállapításait nem kívánjuk a jövőben kommentálni” – reagált a Hír TV-nek Harangozó Tamás, a párt frakcióvezető-helyettese. Bár a szocialisták tagadják Szanyi állításait, tény, hogy korábban már számos politikusuk vagy hozzájuk közel álló személy beszélt titkos széfekről, fekete kasszákról, ismeretlen eredetű támogatásokról.
Egyikük éppen egykori elnökük, Gyurcsány Ferenc volt, aki 2013-ban kijelentette, hogy „én voltam ennek a pártnak az elnöke, sok helyről vándorolt oda a pénz, Európából nem nagyon, ahonnan meg vándorolt, azt meg jobb, ha nem tudjuk”. Később a Magyar Nemzet számolt be egy birtokukba jutott felvételről, amelyen Komássy Ákos, a szocialisták VIII. kerületi elnöke arról beszélt az MSZP pártigazgatójával, Katona Tamással, hogy 2014-ben a szervezet „fekete kasszájából” finanszírozták azokat a kiadásaikat, amelyeket nem tudtak bizonylattal fedezni. Komássy akkori magyarázata szerint a hangfelvételen szereplő „fekete kassza” egy úgynevezett házi pénztár volt, amely feketére festett lemezből készült, s pusztán ezért nevezték így.
Az ügyben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal indított eljárást, amelyet végül bűncselekmény hiányában megszüntetett. Pedig Németh Gábor, az MSZP-hez közel álló Egyenlítő blog volt főszerkesztője ugyancsak 2014-ben azt állította, hogy a párt Jókai utcai székházának negyedik emeletén, a pártigazgató irodájában van egy páncélszekrény, amelyben pénzt, a belső szleng szerint a „lopott holmit” őrzik. Németh szerint ő és kollégái is tucatnyi megbeszélés előtt vagy után látták, hogy vezető szocialista politikusok milliókkal a zsebükben távoznak az irodából.