Nincs meg a három fős tanács, akik az ügyet folytathatnák, miután a Szeviép-ügy felmentő ítéletét hozó Nóvé Ágnes elfogultságot jelentett be.
Hétfőn folytatódott volna a Szegedi Törvényszéken Czeglédy Csaba büntetőpere, de a tárgyalást bíró hiányában márciusra napolták – tudta meg a PestiSrácok. A portál emlékeztet, hogy a bírói tanács összetétele korábban kétszer is változott, mert vagy Czeglédynek nem feleltek meg a kijelölt bírók, vagy azok maguk jelentettek elfogultságot. A Szegedi Törvényszék bíráinak jelentős része pedig alapból nem tárgyalhatják az ügyet, ugyanis a megelőző szakaszokban, a letartóztatásokról szóló döntésekben részt vettek.
Az egyik kiesett bíró helyére érkezett végül az a Nóvé Ágnes, aki tagja volt annak a bírói tanácsnak, amely a Szeviép-ügyben hozott felmentő ítéletet, amelyről korábban mi is írtunk. A sors fintora, hogy két nappal azelőtt, hogy a PestiSrácok a Szeviép-ügyet tárgyaló bíró összeférhetetlenségéről írt volna, Nóvé is elfogultságot jelentett be, ami azt jelenti, hogy jelenleg nincs meg a három fős bírói tanács, aki Czeglédy Csaba bűnszervezetben, különösen jelentős értékre elkövetett költségvetési csalás ügyében indult büntetőperét tárgyalná. Ráadásul a Szegedi Törvényszék már Nóvé Ágnes tanácsba kerülését is azzal magyarázta, hogy nincs más, akire kiszignálhatná az ügyet.
Czeglédy – akit iskolaszövetkezetekkel való trükközésért korábban már kétszer is elítéltek – aktuális büntetőügye – amellyel az adóhatóság nyomozói szerint hatmilliárd forintos hátrányt okozott a bűnszervezet – már két és fél éve tart. Gyurcsányék kampányguruja másfél évet töltött előzetes letartóztatásban. Czeglédy közben egy napra lehetett szabad, miután megpróbált országgyűlési képviselőjelöltté válással szerzett mentelmi joggal kijutni a rácsok mögül. Másodjára az EP-választás kampányában Gyurcsányék listáján kapott helyett, hogy megint csak mentelmi jog védje. Ekkor a büntetőeljárást is megszüntette ellene a Szegedi Törvényszék.
Mindeközben a Szegedi Törvényszéken komoly átfogó vizsgálatot rendelt el az OBH elnöke, amely során a többi között a Czeglédy-ügy büntetőeljárásainak körülményeit, bírák kiválasztását és az összeférhetetlenség késői bejelentését is vizsgálhatják. A PestiSrácok szerint mindezek után joggal merül fel a kérdés, hogy márciusban miként folytatódik napjaink egyik legkiemeltebb büntetőpere azon a bíróságon, ahol éppen a bíráskodásban felmerült korrupciógyanús ügyeket vizsgálják? És ki lesz az új bíró a tanácsban, ha állítólag azért éppen Nóvé Ágnes került oda korábban, mert már nem volt más, akire kiszignálhatták volna?