Egy volt MSZP-s kampányguru lett Magyar Péter kampányigazgatója
Nincs új a nap alatt. Megint összeálltak a komcsik, hogy legyőzzék a Fideszt.
Európa legjobb középületének járó díját nyerte el a Liget Budapest Projekt részeként megvalósuló Magyar Zene Háza.
A beruházás ezzel a világ legjobbjainak járó díj esélyesei közé is bekerült.
Az elismerést Sághi Attila, a Liget Budapest Projekt megvalósításáért felelős Városliget Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese vette át csütörtök este az International Property Awards-on, a világ egyik legrangosabb ingatlanszakmai nemzetközi verseny londoni díjátadó gáláján. A Városliget Zrt.-nek az MTI-hez elküldött közleménye szerint a Magyar Zene Háza épülete a nemzeti szinten befutó győztes projektek között bizonyult Európa legjobb középületének. A kontinens legkiválóbbjaként pedig a világ 10 régiójának kategória győzteseivel együtt jelölték a World's Best díjra is, amelyről december 2-án dönt a zsűri.
A 26 éve útjára indított neves szakmai díjat nyolcvan nemzetközi szakemberből álló zsűri ítélte oda tíz különböző kategóriában a Londonban megrendezett ceremónián. A testület minden esetben vizsgálta a projekttervezést, a minőséget, az innovációt, az egyediséget és a fenntarthatóság iránti elkötelezettséget.
A közlemény idézi Stuart Shieldet, az International Property Awards elnökét, aki kiemelte, hogy a Liget Budapest Projekt Európa legjelentősebb kulturális beruházása, amelynek során a nemzetközi mezőnyben is egyedülálló, világszínvonalú fejlesztés valósul meg. Sághi Attila, a Liget Budapest Projekt megvalósításáért felelős Városliget Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese arról beszélt, hogy az új zenei ismeretterjesztő központ, amely egyben Budapest egyik ikonikus épülete is lesz, 2021 végén nyitja meg kapuit a látogatók előtt, de az épület háromnegyed éven belül szerkezetkész lesz.
Kivételes fejlesztés
Sou Fujimoto, a Magyar Zene Háza tervezője kivételes fejlesztésnek nevezte a Liget Budapest Projektet, amely példaként szolgálhat a jövő városfejlesztői számára, mivel a zöld és az épített környezet kivételes összhangját valósítja meg.
A Magyar Zene Háza a gazdag magyar zenei hagyományt viszi közelebb minden magyarországi és külföldi látogatójához a 21. századi technikán alapuló interaktív kiállításokkal, zenepedagógiai műhelyekkel, zenei és a zenéhez kötődő eseményekkel és az egykori zenepavilonok hangulatát idéző szabadtéri koncertekkel. Az épület a Városligeti-tó mellett, a Vajdahunyad vára és a Műjégpálya épülete közelében kap helyet, a hajdan volt, évekig használaton kívüli lerobbant Hungexpo irodaházak helyén.
Megújított zöldfelület
A mintegy háromezer négyzetméter alapterületű új intézmény egy eddig a látogatók elől elzárt tízezer négyzetméter nagyságú területen épül fel, így hétezer négyzetméternyi, megújított zöldfelületet kapnak vissza a parkhasználók. A világhírű japán építész környezetbarát épülete kifejezetten törekszik arra, hogy a külső és belső tér között teremtett folytonossággal harmonikus átmenetet alakítson ki a természetes és a mesterséges környezet között, és hogy egyben maximálisan szolgálja a ház egyedi funkciójából fakadó igényeket.
Tavaly a Liget Budapest Projekt részeként megvalósuló új Néprajzi Múzeum nyerte el a világ legjobb középületének járó díjat az International Property Awards-on. 2017-ben pedig Cannes-ban, a MIPIM ingatlanszakmai kiállításon és vásáron a Liget Budapest Projekt a legnagyobb és legátfogóbb fejlesztéseket bemutató Best Futura Mega Project kategóriában Európa legjobb városfejlesztési nagyprojektjeként bizonyult a legjobbnak.
(MTI)