Írta: Gönczi Róbert
Első alkalommal rendezik meg a Budapest Forum for Christian Communicators konferenciát: háromnapos előadássorozat keretei között a kereszténység erkölcsi, praktikai, politikai szerepeit, eszközeit és céljait járják körbe a felszólalók. Az eseménynek a Nemzeti Közszolgálati Egyetem ad otthont. Menczer Tamás és Semjén Zsolt beszédeiről szóló tudósításunkat itt olvashatják.
*
A megnyitó beszédek utáni első blokk témája a keresztény újságírás és annak hatása volt a társadalomra: John O’Sullivan brit konzervatív kommentátor és újságíró, Margaret Thatcher egykori tanácsadója és a Danube Institue elnöke, valamint Balog Zoltán, a Polgári Magyarországért Alapítvány elnöke szólaltak fel egymás után.
O'Sullivan: Ki kell állni a szubszidiaritás elve mellett
John O’Sullivan véleménye szerint a keresztény újságíróknak ugyanazon elveket kell követniük, mint bármelyik oknyomozó médiaszemélyiségnek, így
igazságot kell szolgáltatniuk, szenvedélyesnek, objektívnak, nyitottnak, elfogulatlannak és semlegesnek kell lenniük,
ugyanakkor a krisztusi erkölcsök is hatással kell, hogy legyenek munkájukra.
„Ma a világ számos pontján úgy látjuk, hogy a kereszténység megvan, csak csökken hatása. És ez igaz is: a keresztények száma az utóbbi időben milliókkal csökkent” – emelte ki a brit közíró. Véleménye szerint a kereszténység védelme mellett elkötelezett országoknak a felelőssége olyan helyeket biztosítani, ahol a keresztények meg tudják élni vallásukat. Szerinte ebben a kérdéskörben az Egyesült Államok és Magyarország fontos szerepet játszanak. O'Sullivan szerint a nyugati típusú progresszió igyekszik bomlasztani a keresztény megalapozású erkölcsi rendet, például a férfiak és a nők közötti bizalmat, az egészséges családi életet, behozva a blaszfémiát, az abortuszt, a vérfertőzést és a gyermekek internetes szabadságán keresztül a pedofíliát a társadalomba, amiket a nyugati gondolkodók igyekeznek a PC jegyében emberi jogokká formálni.
„Nem tudok üdvözítő megoldást adni, de tudok pár ötletet mondani a helyzet javítására” – folytatta. „Ki kell állni a szubszidiaritás elve mellett, ugyanis azokkal az alsóbb rétegekkel kell döntést hozni, akik a legközelebb állnak a problémához, meg kell érteni a szkepticizmust, valamint a keresztényeknek Európa-szerte támogatniuk kell azokat a szakpolitikákat, amelyek a keresztény értékek eltűnése ellen hatnak” – zárta előadását a Danube Institute vezetője.