Ezt nem láttuk jönni: egy friss nemzetközi felmérés szerint a diákok egyre kevésbé tudják használni a számítógépet (!)
A magyar nebulók ugyanakkor jóval az EU-s átlag fölött teljesítenek. Csehország pedig szárnyal. Francesca Rivafinoli szemlecikke.
Olyan személyeket engedett érettségizni a gimnázium, akiknek egyes tantárgyakból hiányoztak az érettségihez szükséges egyes év végi jegyeik.
Nem érettségiztethet a következő tanévben a Szinyei Merse Pál Gimnázium – mondta Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) köznevelésért felelős helyettes államtitkára vasárnap az MTI-nek.
A szakember elmondta: az Oktatási Hivatal elektronikus szűrése alapján fókuszáltak az ellenőrzéssel az adott intézményre, majd az érettségi biztosok észlelték, hogy olyan személyeket engedett érettségizni a gimnázium, akiknek egyes tantárgyakból hiányoztak az érettségihez szükséges egyes év végi jegyeik, ezért az érintettek nem is vehették át az érettségi bizonyítványt. Fellebbezések folytán a kormányhivatalhoz került az ügy, ahol július végén úgy döntöttek: az érettségik érvényesek – tehát az érintetteknek nem kell újra érettségizniük -, de az érettségi bizonyítványt csak akkor kaphatják meg, ha majd leteszik a hiányzó osztályozó vizsgákat.
A tények ismeretében az Emmi úgy döntött, hogy felmenti az igazgatót, aki tanárként tovább dolgozhat az intézményben. Továbbá, mivel a Szinyei Merse Pál Gimnáziumban jelenleg nem biztosított a szabályos érettségi megszervezése, ezért annak érettségiztetési jogát a 2019-2020-as tanévre felfüggeszti a tárca. A következő tanévben tehát a diákok a nappali, illetve esti érettségit a kormányhivatal kijelölése alapján a környező középiskolákban tehetik le - mondta a helyettes államtitkár.
Megjegyezte: jövőre már kötelező lesz a felsőoktatási felvételihez legalább egy emelt szintű érettségi, amit viszont csak bizonyos kijelölt iskolákban szervezhetnek, tehát jövőre tízezres nagyságrendben lesznek olyan diákok, akik bizonyos tárgyakból nem a saját gimnáziumukban érettségiznek.
(MTI)