Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
A keresztényüldözés korunk leginkább elhallgatott humanitárius válsága, a keresztényekkel szembeni diszkrimináció 80 országban 245 millió embert érint – mondta Azbej Tristan államtitkár az MCC migrációs konferenciáján.
A migráció kulcsjelentőséggel bír korunk legnagyobb kihívásai között – kezdte előadását az üldözött keresztények megsegítéséért és a Hungary Helps Program megvalósításáért felelős államtitkár. Azbej Tristan szerint a humanitárius és a biztonsági válságok összefüggnek, és ezekből fakad a migráció problémája.
A nyugat-európai államok a lehetőséget látták a migrációban, gazdasági és humanitárius szempontból tekintettek a válságra. A migráció olcsó munkaerő importját is jelenti nekik, ezért menedzselni akarják – hívta fel a figyelmet. Kiemelte, a magyar kormány szerint ez nem jó megoldás, mert a humanitárius válságok menedzselése további humanitárius és gazdasági válságokat eredményez.
A keresztények üldöztetése a világ legnagyobb emberi jogi válsága
Miközben a kormány a magyar határon „szigorú” és eredményes politikát folytat a fizikai és jogi határzár alkalmazásával, nagylelkű humanitárius segítséget nyújt a migráció forrásrégióiban – mondta. A magyar humanitárius politika programja a Hungary Helps – ismertette Tristan. „Alapelvünk, hogy ne a bajt hozzuk Európába és Magyarországra, hanem a segítséget vigyük oda, ahol a baj van” – mondta.
Az éves statisztikák alapján a konferencia pénteki kezdés óta már 22 keresztényt gyilkoltak meg, 2018-ban pedig 4158-at. A keresztényüldözés korunk legnagyobb és leginkább elhallgatott humanitárius és emberi jogi válsága, a keresztényekkel szembeni diszkrimináció 80 országban 245 millió embert érint – közölte.
Jelszavaink: józanság, közvetlenség és őszinteség
Elmondta, hogy Magyarország ezért alapította meg 2016-ban az üldözött keresztények megsegítéséért felelős helyettes államtitkárságot, majd államtitkárságot, az emberiesség elve és a keresztényi szolidaritás alapján alakította ki politikáját. A józan migrációs politika szellemében a kibocsátó országokban indítottunk segélyprogramot – mondta. Hozzátette, hogy minden helyi közösséget támogatnak, de kiemelten segítik a keresztényeket, a világ legüldözöttebb kisebbségét, hiszen a keresztény közösségek hagyományosan stabilitást jelentettek a Közel-Keleten.
Közölte, a Hungary Helps támogatási alapelvei a józan ész alapelvei. A Program „a józanság, a közvetlenség és az őszinteség” jelszavai alapján működik, és eltér a nyugat-európai humanitárius politikától.
Kijelentette, hogy míg a nyugati világ azt akarja, hogy ne a keresztények üldöztetéséről, hanem vallási, etnikai, szexuális kisebbségek diszkriminációjáról beszéljünk, addig Magyarország a politikailag korrekt dogmák ellen lázadva a valóságról beszél. „Nem hagyjuk, hogy a PC búrája alatt elsikálják ezt a világméretű problémát!” – fogalmazott Azbej Tristan.
Hozzátette, nem döntik el a rászorulók helyett, hogy mire van szükségük, hanem erről megkérdezik őket. A válasz rendszerint az, hogy segítsünk nekik a hazájukban megmaradni – mondta el. Hangsúlyozta, hogy a pénzbeli támogatást közvetlenül a helyi egyházi közösségeknek juttatják el, így az nem veszhet el, és eljut közvetlenül a szükséget szenvedő emberekhez.
Célunk, hogy a magyar politika példává váljon
Az államtitkár előadásában a Program számos sikeréről beszámolt. Például Erbílbe menekült keresztényeket egy helyi káld katolikus fenntartású klinika gyógyszerellátását finanszírozták a Hungary Helps program keretében.
Jordániában iraki keresztények munkavállalását segítik. Az egyik legnagyobb eredményként beszámolt egy, az ISIS által megszállt iraki kisváros, Tell-Aszkuf újjáépítéséről. A település hálájának jeléül átkeresztelte városnevét „Tell-Aszkuf – Magyarország leánya”-ra.
Az eredmények igazolják, hogy a mi megközelítésünk helyes, de Magyarország nem tud mindenkinek segíteni, ezért ezt a támogatási modellt kell megismertetni a nemzetközi közösséggel, és minél több ország kormányát meggyőzni, hogy hasonlóan cselekedjenek – emelte ki.
Sikernek nevezte, hogy Mike Pence amerikai alelnök már bejelentette, hogy az Egyesült Államok magyar mintára támogatási rendszert indít.További cél, hogy az Európai Uniónak olyan vezetése legyen, amely saját politikájává teszi ezt a fajta segítséget és legalább annyi pénzügyi forrást biztosítson az üldözött keresztények megsegítésére, mint a migráció menedzselésére. Úgy fogalmazott, „ez a közelgő EP-választás tétje!”.
Fotók: Földházi Árpád