Itt a lista: ezek az országok törhetik össze az egyik legnagyobb magyar álmot
India már konkrét tervvel állt elő.
Nem haladhatja meg az 50 milliárd forintot a látványcsapatsportok taotámogatása, a labdarúgás és a kézilabda fizetheti a legnagyobb árat.
Nem haladhatja meg az 50 milliárd forintot a 2019/2020-as támogatási időszakban a látványcsapatsportok taotámogatása – derül ki a december 27-i Magyar Közlönyben a miniszterelnök aláírásával közzétett kormányrendeletből, a változást a 24.hu vette észre. 2017-ben 93,6, 2016-ban pedig csúcsot jelentő 113,2 milliárd forint ment a társasági adóból a sportokra.
A cikk rámutat: a csapatsportok éves vesztesége a számukra legkedvezőbb esetben is legalább évi 25-30 milliárd forint lesz. A keretösszeg a lehetséges maximumot jelzi, ezt viszont a végleges kiadások szinte biztosan nem érik el, olyan ugyanis még nem fordult elő, hogy sikerült volna teljes egészében lehívni az adott évben a szövetségek által jóváhagyott összeget.
Újdonság szintén, hogy az összeget előre elosztják az egyes sportágak között, a szövetségeknek tájékoztatniuk kell az Emberi Erőforrások Minisztériumát arról, mekkora összeget szeretnének saját sportáguknak az elérhető 50 milliárdból. A labdarúgás 2016-ban 41, 2017-ben legalább 37,5, a kézilabda 2016-ban 33, 2017-ben 22 milliárd forintot könyvelhetett el e forrásból, így ez a két sportág biztosan nagy árat fizet.
Eközben szélesítik a tao felhasználási lehetőségeit: a sportszervezetek sportcélú ingatlanok üzemeltetésére is hívhatnak le támogatást, így stadionok fenntartását is finanszírozhatják belőle. A jogszabályban számos egyéb módosítás is helyet kap, és ezek szinte kivétel nélkül a pénz felhasználásnak szigorítását, az ellenőrzés lehetőségeinek szélesítését jelentik.