Magyarország Európa egyik legbiztonságosabb országa – jelentette ki a Fidesz parlamenti frakciójának szóvivője szerdán debreceni sajtótájékoztatóján. Halász János hangsúlyozta, ennek a biztonságnak a záloga az, hogy a rendvédelmi szervek kitűnően végzik munkájukat; nőtt az erkölcsi és anyagi elismertségük, minden segítséget megkapnak a kormánytól.
A balliberális kormányokkal ellentétben ma rend és biztonság van hazánkban–mondta a szóvivő, hozzátéve, „Gyurcsányék idején" – 2010 előtt – leépítették a rendvédelmi szerveket, több ezer rendőr hiányzott az országból, mivel sem erkölcsi, sem anyagi megbecsülést nem kaptak az érintettek.