„Senki nem engedhet meg magának ilyen stílust” – helyretették a gyermekotthon vezetőjét fenyegető Magyar Pétert (Videó)
„Nem fogjuk hagyni, nem élhet vissza a képviselői hatalmával” – üzenték meg a Tisza Párt elnökének.
Ezerrel is több hajléktalan veszi igénybe a számukra fenntartott szállásokat, mióta hatályba lépett a a közterületen életvételszerű lakhatást jogellenessé nyilvánító rendelkezés.
Több mint 1300-zal több hajléktalan ember veszi igénybe a számukra fenntartott szállásokat, mint a közterületen életvételszerű lakhatást jogellenessé nyilvánító rendelkezés két hónappal ezelőtti hatálybalépésekor – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
Az elmúlt időszakban, köszönhetően a törvényi változásnak is, érezhető mértékben nőtt a hajléktalanszállók igénybevétele: 1325-tel többen veszik most igénybe a hajléktalanszállókat, mint ahányan a jogszabály-módosítás október 15-ei hatálybalépésekor - mondta Rétvári Bence, hangsúlyozva: a hidegebb idő miatt egyre fontosabb, hogy akik közterületen vagy erdőkben élnek, szállásra kerüljenek.
Közölte: országosan 83 százalékos, Budapesten 81 százalékos a hajléktalanszállók kihasználtsága.
Az október 15-én bevezetett rendelkezés célja, hogy többszörös segítséget nyújtsanak a kiszolgáltatott, a társadalom peremére szorult embereknek. A szállókon a hajléktalan emberek egészségügyi, szociális és munkakeresési segítséget is kapnak - mutatott rá Rétvári Bence.
Úgy fogalmazott: a hajléktalanságból kivezető út a hajléktalanszállókon kezdődik. Ha valaki ki akar törni a hajléktalanságból, el kell mennie szállóra, és ezután az állam számos lépéssel segítséget nyújt neki – mondta az államtitkár.
Szólt arról is, hogy az említett a jogszabály hatálybalépése óta, ha a rendőröknek intézkedniük kell egy hajléktalan emberrel szemben, akkor ott van velük egy szociális munkás, aki segít a hajléktalannak abban, hogy igénybe tudja venni a számára szükséges ellátást.
Rétvári Bence elmondta azt is: ha az úgynevezett vörös kódot életbe léptetik, akkor minden szociális intézmény fogad majd hajléktalanokat. Ahogy az elmúlt években sem, úgy a jövőben sem fognak visszautasítani senkit a szállókon kapacitáshiány miatt – hangsúlyozta.
Közölte, összesen 19 ezer férőhely áll rendelkezésre a hajléktalan emberek számára.
(MTI)