Pontokba szedve válaszolt a Fidesz az ellenzéki vádakra.
2018. december 13. 00:21
p
0
0
189
Mentés
A Fidesz szerint hazudik az ellenzék a szerdán elfogadott túlóratörvénnyel kapcsolatban. A kormánypárt összeszedte az ellenzék állításait a törvénnyel kapcsolatban, majd cáfolta azokat.
Európa hanyatlik, Magyarország erősödik. Eközben Brüsszel pedig gőgösködik, fenn hordja az orrát, és közben olyan döntéseket hoz, amelyekkel saját magát szúrja hasba – mutat rá Orbán Balázs. Beszámolónk a csopkai a Polgári estről.
p
0
0
3
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 189 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Gombóc XVI. Artúr
2018. december 14. 22:51
Figyuzz, mesélj már arról, hogy akkor Pártunk és Kormányunk hogyan is harcol a gonosz és kizsákmányoló multik ellen, amiről már annyiszor beszélt????????????????????
Szóval, 2010-ben azt mondta Orbán Viktor, hogy a spekulatív tőkét szorítja hátrányba, a termelést ösztönző tőkét viszont szivesen látja az ország. Eredmény, a munkanélküliség 12%-ról 4 % alá csökkent, mondhatni, hogy munkaerő hiány lett. Azt mondta Orbán, hogy 10 év alatt 1 000 000 munkahelyet teremt a kormány, ezt időarányosan bőven teljesítette is.
A termelő multi beengedése a bedolgozó ipar felfuttatásával a magyar tulajdonlású termelésnek is jót tesz.
A túlórakeretet a 250 óra/évről a munkavállaló beleegyezésével évi 400-ra emelte az állam ( három éves időkeretben kell ennyinek lenni, feltehetően a diszlekxiás ellenzéket ez zavarta meg), s felhívnám a " munkavállalói beleegyezés" kifejezés értelmezésre a figyelmet. Tehát eddig 250 óra volt,m most , ha a munkavállaló akarja, lehet 400 óra is. Az uniós irányelv 416 órát mutat, van ahol 500 óra is lehet az unióban, és van olyan uniós ország, ahol meg kötelezhetik a munkavállalót.
pl 207-ben az egészségügyieknek alá kellett írniuk egy papírt, melyen heti 12 órányi túlmunkára kötelezheti a muinkáltató a heti 48 óráról. 52 hét x 12 óra az évi 600 órányi túlmunkát jelent az eü-benj. Ezek a hőbőrgők hol voltak akkor?
Aztán a gazdaság sok ágazatában az eddigi 250 órát sem használták ki, ebből az következik, hogy a 400-t meg pláne nem. Mondjuk a feldolgozó iparban lehet olyan dömping munka , amely a termés érésével kapcsolatban szükséges lehet a túlmunkákra, vagy ipari üzemhez is érkezhet olyan rendelés, mely úgyszintrén, amelynek el nem vállalása akár piacvesztéssel is járhat.
Szóval, ha akarod, akkor túlórázhatsz persze ellentétben a rabszolgákkal - PÉNZÉRT - persze, ha nem akarsz, akkor meg nem....
A szakszervezetek most viszont előléphetnek, a hároméves munkaidőkeretet csak kollektív szerződéssel lehet bevezetni.
Megfelelő megállapodásokat kell kötni az elszámolási időszakról, és a túlóra kifizetésekről.
Mindenki a túlórák számáról jajong, pedig az igazi probléma a törvénnyel a hároméves munkaidőkeret, és a túlóradíj kifizetése (pontosabban ki nem fizetése Mt.95.§ szerint), ha időközben felmond a munkavállaló.