„Akkor tehát a következő négy évben sem fog semmi érdemi történni az egészségügyben. Erről épp most lett tájékoztatva a nagyközönség, Nagy Anikó szakállamtitkár lemondásának elfogadása útján.
A színfalak mögé pillantva a két régi harcostárs, Kásler Miklós miniszter és Nagy váratlan szakítása azonnal magyarázatot nyer. Mivel az állami egészségügy állapotával ma már mindenki elégedetlen, Orbán Viktort is beleértve, az államtitkárnak elő kellett rukkolnia valamivel, amiről odafönt úgy gondolhatták, hogy nem kerül sok pénzbe, ám mégis eladható a népnek reformként. Ez lett volna a kiegészítő egészségbiztosításról szóló tervezet.