Időközi polgármester-választást tartottak vasárnap Tiszavasváriban, mert a település korábbi vezetője, a jobbikos dr. Fülöp Erik országgyűlési képviselő lett, s lemondott tisztségéről összeférhetetlenség miatt.
A választáson a Jobbik saját jelöltet már nem is indított, de az köztudott, hogy a párt az eddigi jegyzőt, a posztért ringbe szálló Badics Ildikót támogatta. A Fidesz-KDNP jelöltje Szőke Zoltán volt. Rajtuk kívül még három másik független jelölt indul: Rozgonyi Attila 2010 előtt volt független polgármestere Tiszavasvárinak, Munkácsi Mihály jelenleg is önkormányzati képviselő, Nácsáné Kalán Eszter pedig a helyi szociális központot vezeti.