Politico: Az EPP-nek szüksége van a Fideszre

2018. június 29. 11:38

Orbán Viktor és az EPP kapcsolatáról közölt cikket a Politico. A lap szerint a néppárt megosztott a Fideszhez való viszonyt illetően, de egyértelmű, hogy szüksége van a magyar kormánypártra.

2018. június 29. 11:38

Orbán Viktor és a Fideszt is a soraiban tudó Európai Néppárt (EPP) kapcsolatával foglalkozott egyik pénteki cikkében a Politico, amely szerint a magyar miniszterelnök sokak tiltakozása dacára megszilárdította a helyét a konzervatív pártcsaládban.

A brüsszeli hírportál arról számolt be, hogy sok néppárti politikusnak annyira elege lett mára „az illiberális demokrácia keresztapjának” számító Orbánból az EU-ellenes retorikája és a jogállamisági aggályok miatt, hogy ki akarják zárni a Fideszt a pártcsaládból, ehhez azonban nincs meg a kellő támogatottságuk.

Az EPP vezetésének szüksége van a magyar kormánypártra, hogy a jövő évi választás után is biztosan ők alkothassák a legnagyobb frakciót az Európai Parlamentben – mutatott rá a szerző, aki szerint a Fidesz kizárásával nem csak a képviselőcsoport 11 tagját veszítenék el, hanem akár kilenc másik, velük együttműködő kárpát-medencei magyar képviselőt is. A választás nyomán ráadásul várhatóan nőni fog a fideszes képviselők aránya a támogatottságának visszaesésére készülő EPP-n belül.

Mint írták, Orbánnak nem áll szándékában távozni, ugyanis úgy látja, hogy az EPP álláspontja több területen, például a migráció kérdésében is elmozdult az általa követett irányba, a néppárti tagság pedig rendkívül előnyös a Fidesz számára.

Egy névtelenséget kérő illetékes szerint a pártcsalád gyakorlatilag három részre szakadt: a Fidesz kizárásának támogatóira, akik között elsősorban finnek, svédek és hollandok vannak, a magyar kormány sziklaszilárd szövetségeseire, például a bajor Keresztényszociális Unióra (CSU), valamint a középen állókra, mint amilyen a német kancellár vezette Kereszténydemokrata Unió (CDU).

Más bennfentesek szerint az EPP az ügyben lényegében középen kettébomlott, amit jól mutat, hogy hétfőn az EP illetékes szakbizottságában nyolc néppárti képviselő igennel, kilenc pedig nemmel szavazott a magyarországi helyzetet bíráló különjelentésre – közölte a Politico.

(MTI)

Összesen 40 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
syphax
2018. július 01. 06:16
"Mint írták, Orbánnak nem áll szándékában távozni, ugyanis úgy látja, hogy az EPP álláspontja több területen, például a migráció kérdésében is elmozdult az általa követett irányba, a néppárti tagság pedig rendkívül előnyös a Fidesz számára. Egy névtelenséget kérő illetékes szerint a pártcsalád gyakorlatilag három részre szakadt: a Fidesz kizárásának támogatóira, akik között elsősorban finnek, svédek és hollandok vannak, a magyar kormány sziklaszilárd szövetségeseire, például a bajor Keresztényszociális Unióra (CSU), valamint a középen állókra, mint amilyen a német kancellár vezette Kereszténydemokrata Unió (CDU)." A LÉNYEG: A FIDESZNEK--"MAGÁTÓL"--ESZE ÁGÁBA NINCS TÁVOZNI AZ EPP-BŐL! NOHA TUDJA: NEM FENÉKIG TEJFEL AZ A SÓHIVATAL, DE AZÉRT "EGYRE-MÁSRA" JÓ, VAGY JÓ LEHET. Most majd jövő csütörtökön, julius 5-én Berlinben jön a "fűzge szöveg": DR. ORBÁN "RAKJA RENDBE" A SZÉTZÜLLÖTT NÉMET BELPOLITIKÁT IS, DE NEM IRRACIONÁLIS ÁLDOZATOK--BETELEPÜLŐBEFOGADÁS-- ÁRÁN! Meg fogja tenni, már amennyire "azt" egyáltalán lehet. De az is lehet, hogy a TÖKFEJ Merkel távozása révén--majd annyi beleszólásuk a "fritz"-eknek is lesz, elsősorba' Seehofer-nek, hogy Merkellel vagy mással. Van jelentkező három is!.
luga
2018. június 29. 15:39
Azért nem kell olyan nagy ész belátni, hogy a Soros "megbízható" uniós képviselői Orbán ellen, a többi néppárti pedig mellette szavaz.
OberEnnsinnen
2018. június 29. 15:22
OV, remélem nem fogja föl tragikusan, ha mellé, mögé, elé lépnek új európai politikusok, lásd, a sógort, a Sebastian Kurzot, akit máris csodagyerekként titulálnak. Meg kell maradnia közép-európai szinten, és továbbra is - közvetetten - hatást elérni. Már csak azért is, mert helyzetünk nem enged ennél nagyobb teret egy magyar miniszterelnök számára. Az, hogy júliusban Izraelbe megy, nem rossz jel. És az sem, hogy Arthur Schneier New York-i rabbi - állítólag - washingtoni utat egyenget.
balbako_
2018. június 29. 15:02
Azok a néppárti képviselők, akik jövőre is azok akarnak maradni azok Orbán nélkül ezt nemigen érhetik el. Akik meg lapáton vannak amúgy is azok fenekednek Orbán ellen.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!