
Altatólövedékkel állították meg a kóbor medvét
2018. június 09. 10:33
A védett fajhoz tartozó állat visszakerül a Bükki Nemzeti Parkba.
Altató lövedékkel meglőtték azt a medvét, amely május végén először Nógrád megyében bukkant fel, legutóbb pedig a Csongrád megyei Sándorfalván látták.
A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság a Facebook-oldalán közölte: a Szegedi Vadaspark igazgatójának, Veprik Róbertnek sikerült altatólövedékkel meglőni a medvét. A 2-3 évesre becsült, fokozottan védett fajhoz tartozó állat visszakerül a Bükki Nemzeti Parkba, de szabadon engedése előtt jeladót kap, hogy egyszerűbb legyen nyomon követni a mozgását.
Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:
Valami nagyon nem stimmel: ezért beszél mindenki még mindig Orbán Viktorról

(MTI)
Összesen 20 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
annamanna
2018. június 10. 15:39
Szegény maci kicsit depis a fogságban http://www.borsonline.hu/aktualis/vackor-medve-valojaban-nosteny-az-elfogasa-ota-pedig-nem-tul-boldog-fotok/154584
Válasz erre
3
0
zakar zoltán béla
2018. június 09. 12:17
Legyen a neve, ha férfi: MaraToni!
Válasz erre
7
11
KannibálTatárÚr
2018. június 09. 11:44
Szlovákiában az utolsó számlálás szerint 1200-1300 medve él. Mégsincs velük probléma.
Lehet, hogy az mo.-i medvék az Alacsony Tátra környékéről mennek Mo.-ra.
Válasz erre
6
1
OrangeOrder
2018. június 09. 11:29
Aranyos kis mackó.
És még a vége is jó, nem kellett kilőni, mehet héderelni a parkba.
Válasz erre
13
2







