Térképen mutatjuk: ezekben a fővárosi kerületekben a legjobb az átlagbér
Az is kiderült, hogy az agglomeráción kívül, mely magyarországi járásban keresnek a legjobban.
Prágában már tilos a segway használata.
Kitilthatják a pesti belváros sétálóutcáiból a segwayeket, elektromos önjárókat, riksákat és sörbuszokat június 15-től – írja a Euronews. A büntetés 50 ezer, de akár 150 ezer forint is lehet. Az egyik legrégebben működő magyar segwayes cég egyet ért azzal, hogy szabályozni kell az önjárók használatát, mert hirtelen megnőtt a segwayek száma:
„Prágában betiltották a segwayek használatát, így a prágai cégek áthozták a flottájukat Budapestre, így jócskán megnövekedett a segway eszközök száma Budapesten, elérkezett az idő, hogy szabályozást hozzon az önkormányzat. Egyes fórumokon megjelenő hírekkel ellentétben nem tiltásról, csupán szabályozásról van szó. Számunkra mindig is fontos volt a túrák előtt a vendégek alapos betanítása, és a túra útvonalak biztonságos kialakítása, így a programjaink nagy része korábban is elkerülte ezeket a gyalogos övezeteket.” – mondta Egyeki Szabolcs, a Yellow Zebra Segway munkatársa.
A Prágából áttelepült segway kölcsönzők egyike név nélkül és kamerán kívül a Váci utca és a Vörösmarty tér sarkán annyit mondott, hogy a cseh főbárosban is „így kezdődött”, először adott interjúkat, de rá kellett jönnie, hogy hiába. A teljes tiltás után települt át eszközeivel Budapestre.
Az Euronews által kérdezett segwayes idegenvezetők szerint egy város sem jár jól, ha teljesen betiltja az önjárók használatát, mert a turisták számára nagy élményt jelentenek az ilyen városnézések, a regisztrált cégek adót fizetnek, munkahelyeket teremtenek, és szemben a városnéző buszokkal, az elektromos eszközök nem szennyezik a levegőt.
Az ötödik kerületi polgármester, Szentgyörgyvölgyi Péter (Fidesz-KDNP) viszont állítja, hogy balesetveszélyesek ezek a járművek, mert hirtelen kiléphet eléjük egy gyalogos: „Halk, nagyon gyorsan megy, a gyalogos közlekedő nem veszi észre. Nagyon sok esetben látjuk azt, hogy olyanok használják, akik életükben először használják, ez egy 30-40 kilós gép, rajta az utassal, és nem tudja rutinszerűen használni.”
A budapesti segway piac szereplői érezhetően tartanak a szigorításoktól, a Euronews által megkeresett cégek közül csak egy képviselője nyilatkozott, kettő cég mondta azt kamerán kívül, hogy részt venne az önkormányzattal való egyeztetésben, a többiek elhatárolódtak a nyilatkozattételtől.