Bajban van az Uber

2018. április 11. 08:09

Az Uber ellen döntött az Európai Unió Bírósága.

2018. április 11. 08:09

Újabb csatát vesztett az Uber az Európai Unió Bíróságán – írja a Euronews. A tagállamok büntető eljárást indíthatnak az illegális taxi szolgáltatás vezetői ellen - így döntött a testület.

A bíróság Franciaország megkeresésére ítélkezett. Döntésével igazat adott a francia törvényhozásnak, amely jogszabályt alkotott arról, hogy bűncselekménynek minősül az engedély nélküli taxi szolgáltatás megszervezése..

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Pánik Brüsszelben: Orbán Washington után Moszkvában, válságban a Tisza – itt az új Mesterterv

Pánik Brüsszelben: Orbán Washington után Moszkvában, válságban a Tisza – itt az új Mesterterv
Tovább a cikkhezchevron

Az európai bírák egy tavalyi ítéletükben már megállapították, hogy az Uber nem digitális, hanem közlekedési szolgáltatónak számít. Emiatt a cég nem élvez olyan uniós védelmet, mint a digitális vállalatok. Megfigyelők szerint ez aránytalanul nagy hatalmat ad a tagállami szabályozók kezébe.

Adina Claici versenyjogi szakértő azt mondja: „Fennáll a veszélye annak, hogy a nemzeti hatóságok figyelmen kívül hagyják a versenyjogi előírásokat, és teret engednek a lobbi érdekeknek”.

A Euronews cikkéből kiderül, hogy az Uber 2011-ben jelent meg Európában. A hivatásos taxisok tiltakoztak a szerintük tisztességtelen versenytárs ellen.

„Az Európai Bíróság mostani ítélete nem befolyásolja jelentősen az Uber Pop működését, ugyanakkor azzal fenyegeti a digitális óriáscégeket, hogy – kikerülve az Európai Bizottság védőernyője alól – ki lesznek téve a nemzeti szabályozás kénye-kedvének” – állítja az Euronews tudósítója.

 

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
betamás89
2018. április 11. 23:11
"Megfigyelők szerint ez aránytalanul nagy hatalmat ad a tagállami szabályozók kezébe." Én is megfigyelek, de szerintem nem ad aránytalanul nagy hatalmat.
Válasz erre
0
0
Natali
2018. április 11. 15:49
Nagyon vonzó és szexi lány vagyok. Szeretek utazni. Olyan embert keresek, aki meghív engem. Megmutatja az országot vagy a várost. És csak legyen egy jó idő együtt. Saját fotóim a https://goo.gl/iykWCV oldalon Ezen az oldalon is elérhetőek a kapcsolati adatai
Válasz erre
0
0
Gyéressy Károly
2018. április 11. 09:52
Most hol van a sok korszerű technika tiltása ellen fellépő kesergő? Hol vannak azok a szemétládák, akik itt is verték a nyálukat?
Válasz erre
2
0
vérgőz
2018. április 11. 09:42
Hejjjjes. Szemétre a szemetekkel! Pénztalicska, akár a nagy IT cégek. Csak azok jobban lobbiznak az EU-ban...
Válasz erre
3
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!