A Euronews cikkéből kiderül, hogy a Michelin-kalauzt évente állítják össze. Szigorú minősítők járják az éttermeket, akik a kiszolgálást és az ételek minőségét is alaposan kiértékelik. A csillag nem egy jól sikerült vacsorának jár, az éttermeket többször is tesztelik, vagyis a kalauz ajánlása azt mutatja, hogy egy adott szintet következetesen hozni tud a hely. Mivel a Michelin eredetileg autós utazóknak készült, ezért a csillagok számának jelentését is úgy határozták meg, hogy az egy csillagos étterem egyszerűen egy jó konyha, a kétcsillagos kisebb kitérőt is megér, míg egy három csillagos hely olyan jó, hogy megér egy külön utazást is.
„A lényege ennek a két csillagnak nem csak a két csillag maga, hanem az egész magyar gasztronómiának az elismerése”, mondta Guller Zoltán. „Ez egy minőségi ugrás, sokkal feljebb lépett a megítélése Budapestnek, Magyarországnak meg a magyar gasztronómiának, azt gondolom ez a legfontosabb üzenete ennek a mai díjnak.”
Az áttörésen kívül jó hír, hogy megőrizte helyét a kalauzban a Costes, a Costes Downtown és a Borkonyha is.