Az LMP szerint miközben a Fidesz olcsó áramot és a megújuló energiaforrások használatának támogatását ígérte, csupán az oligarcháinak és strómanjainak zsebét tömte, és még biztonsági kockázatokat is okozott a paksi beruházással. Demeter Márta országgyűlési képviselő pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján kifogásolta, hogy a kormányzat „kozmetikázott” adatokat küldött az uniónak a megújuló energiaforrások használatáról, a kedvező számok ugyanis az ellenzéki politikus szerint csak úgy jöhettek ki, ha azokba még a lopott fával fűtést is beszámították. Kifogásolta, hogy szélerőművek létesítésére 2010 óta nem adtak ki engedélyt, az otthonok 70 százaléka pedig elavult, ezért energiapazarló. Ugyancsak bírálta a rezsicsökkentést, mondván, az energia világpiaci ára zuhan, így az árak akár a felére is csökkenthetők lennének.
Demeter Márta a tájékoztatón bemutatta pártja két budapesti képviselőjelöltjét is: Barta Jánost, aki Zuglóban indul az országgyűlési választáson, valamint Mizsei Lászlót, aki a XVI. kerületben méreti meg magát. Mint kőbányai képviselőjelölt, Demeter Márta szólt a X. kerületi lakhatási problémákról is, a többi közt arról, hogy 72 életveszélyessé vált lakásból kell kiköltözniük az embereknek úgy, hogy az önkormányzat nem biztosít nekik cserelakásokat.