Kilépett az MSZP-ből Horváth Imre újpesti szocialista képviselő – tudta meg az ATV. Szocialista források szerint a kilépés mögött az állhat, hogy az MSZP nem indítaná újra Újpesten Horváthot, és a DK-s Varju Lászlónak adná a körzetet.
Horváth már párttagkönyvét is visszaadta, a keddi nap folyamán pedig Molnár Gyula pártelnökkel is konzultált az ügyben. Tóbiás József pártelnök eközben megerősítette az ATV-nek, a következő fél évben Horváth benn marad a szocialisták parlamenti képviselőcsoportjában, nem fog Demeter Mártához hasonlóan más frakcióba igazolni.