Szerzőnk, Szalma György a minap Nincs székely nemzet címmel közölt véleménycikket a Mandineren. Írásának lényege: nem létezik székely nemzet vagy nemzetiség, csak egy magyar nemzet van, ami viszont sokszínű; a székelyek erőltetett elkülönítése a magyarságtól pedig a románok malmára hajtja a vizet.
Szalma cikkét megtámadta a Csibi Barna (illetve újabban Váradi Barna) néven ismert, erdélyi származású aktivista az Egyenlő Bánásmód Hatóság előtt, nemzetiségi alapú hátrányos megkülönböztetésre és a székely nemzetiség elleni uszításra hivatkozva.