Milyen perspektívát lát az Erdélyi Politikai Iskolában?
Kiemelkedően jó kezdeményezésnek tartom. A projekt azt célozza meg, hogy azok a fiatalok, akik közéleti érdeklődésűek, sőt esetenként már közéleti tapasztalatokkal is rendelkeznek itt Erdélyben, megismerkedhessenek egymással. Az is mutatja, hogy mennyire stabil alapokon áll a kezdeményezés, hogy a főszervező Mathias Corvinus Collegium mellett öt partner, a Konrad Adenauer Stiftung, a Polgári Magyarországért Alapítvány, az RMDSZ, a MIÉRT és az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával valósul meg a rendezvény.
A cél, hogy olyan kapcsolatok és közös tudás jöjjön létre, amelyből mindenki profitálni tud.
Hogyan realizálódhat ez a magyar érdekvédelem gyakorlatában?
Mindenekelőtt a személyes kapcsolatokban. Az anyaország és az erdélyi magyarok közötti együttműködés élénkítése szempontjából fontos, hogy akár pártpolitikától teljesen függetlenül is ismeretségek alakuljanak ki a programban résztvevők és magyar közéleti szereplők között. Ha az anyaország segíteni akar az itteni magyar közösségnek, akkor tudnia kell, hogy mik az együttműködés feltételei és helyes keretei és kikkel működhet együtt.
Fotók: Kelemen Hunor FB