Osztrák fegyverletétel: a kormány fizet a szíriai menekülteknek, ha hajlandók hazatérni
2015 óta 87 ezer szír állampolgár kapott menekültstátust az osztrák hatóságoktól.
Az új szabályozás alapján vélhetően növekvő számban érkeznek majd migránsok, hiszen az egyfajta „meghívólevél” – mondta Bakondi György a dublini szabályozás reformtervezetéről csütörtökön az M1 aktuális csatorna műsorán.
A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint meghívólevélként értelmezhetik az illegális bevándorlók a dublini szabályozás reformtervezetét. Bakondi Györgyöt az M1 aktuális csatornán csütörtökön azzal kapcsolatban kérdezték, hogy az Európai Parlament (EP) plenáris ülése jóváhagyta a testület belügyi, állampolgári jogi és igazságügyi bizottsága (LIBE) által a dublini szabályozás reformtervezetéről októberben elfogadott tárgyalási mandátumot.
A főtanácsadó azt mondta: az új szabályozás alapján vélhetően növekvő számban érkeznek majd migránsok, hiszen az egyfajta „meghívólevél”. Hozzátette: egy automatizmus szerint osztanák szét őket, és a befogadó országnál kellene benyújtaniuk menekültkérelmüket. Szerinte ezzel két probléma van, egyrészt azok visszaküldése, akik „nyilvánvalóan veszélyt jelentenek az európai biztonságra”, például terrorgyanúsak, köztörvényes bűncselekményt követtek el, valamint azok kiutasítása, akik nem politikai menekültek, a jobb élet reményében indultak útnak, és ők a többség.
Bakondi György kitért arra is, hogy szerinte a reformtervezetet főleg az EP liberális képviselői szeretnék a 2019-es európai uniós választások előtt végrehajtani, mert tartanak attól, hogy a megváltozott politikai hangulatban az új parlament talán nem támogat majd ilyen elgondolásokat.
(MTI)