Hont András: Kis túlzással Orbán Viktor miatt lettem fideszes, majd végső soron Orbán Viktor miatt zártak is ki

A publicista is reagált a Mandiner Orbán Viktorral készített interjújára.

A Jobbik „vádaskodás helyett inkább tisztázza az illegális pártfinanszírozási botrányát” – közölte a Fidesz.
A Fidesz arra szólítja fel a Jobbikot, hogy „vádaskodás helyett inkább tisztázza az illegális pártfinanszírozási botrányát”.
A nagyobbik kormánypárt közleményében Jakab Péter sajtótájékoztatójára reagált. A Jobbik szóvivője azt mondta, továbbra is szeretnének együttműködni az Állami Számvevőszékkel (ÁSZ), és szomorúnak nevezte, hogy a fideszes kormányhivatalok, „álcivilek” és az ÁSZ után az ügyészség is bekapcsolódott „az Orbán-terv végrehajtásába”, amely a diktatúra kiterjesztéséről, a szabadságjogok korlátozásáról szól.
A Fidesz hangsúlyozta, hogy a törvényeket mindenkinek be kell tartania. A hatóságok a jogszabályban előírt feladatukat végzik, és a Jobbiknak is ezt kellene tennie – nyomatékosították.
Az ellenzéki pártnak – a többi párthoz hasonlóan – eleget kellett volna tennie az ÁSZ felé a törvényben előírt adatszolgáltatási kötelezettségeinek, azonban hónapok óta titkolja a Simicska Lajossal és cégeivel kötött szerződést, miközben több mint fél éve használja a milliárdos plakátfelületeit. Magyarországon a törvényeket mindenkinek be kell tartania, ez alól Simicska Lajos és a Jobbik sem kivétel – olvasható a közleményben.
(MTI)