Az MSZP sorozatban elbukott választások után oda jutott, hogy esélye sincs újra nagy párttá válni, sőt, a középpárti státusa is veszélybe került. Amikor Botka László megnevezte a leendő kormánya első tagját, az a józan ítélőképesség teljes hiányát mutatta. Ez annyira abszurd volt, mintha az Andorra elleni vereség után a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya egy sajtótájékoztatón megnevezte volna a jövő évi világbajnokság döntő mérkőzésére tervezett magyar csapat első pályára lépő játékosát. És a szocialisták mellett a Demokratikus Koalíció sem tudta beváltani Gyurcsány Ferenc csillagháborús tervét, hogy a baloldal vezető erejévé váljanak.
A közvélemény-kutatások valóban ezt mutatják, de a választásokig még változhat a helyzet.
Ha valamilyen természeti katasztrófa folytán nyerne az MSZP, és Botka László miniszterelnök lenne, akkor a magyar települések úgy néznének ki, mint 2015 nyarán néhány hétig a Keleti pályaudvar és környéke. Botka saját maga mondta el, hogy le akarja bontani a magyar határokat védő kerítést, és arra is jól emlékezhetünk, hogy Szegedet migránssimogató városként reklámozta. Mindenki tudja, milyen rettenetes dolgokra számíthat, ha ők kerülnek hatalomra.”