Csúnya pofonba szaladt bele Karácsony Gergely: ebből nehezen fog arcvesztés nélkül kijönni
„Egy ilyen nagyszerű városnak nem lehet egy ilyen kisstílű főpolgármestere”– üzente Szentkirályi Alexandra.
Fogyatékos embereket és családjukat segítő civil szervezetek kezdeményezéseit támogatja a kormány – közölte Czibere Károly hétfői budapesti sajtótájékoztatóján. A szerdán lezáruló csaknem 171,5 millió forint keretösszegű pályázatra azok a szervezetek jelentkezhetnek, amelyek az elszigetelődés ellen indítanak programokat.
Fogyatékos embereket és családjukat segítő civil szervezetek kezdeményezéseit támogatja a kormány egy 171.5 millió forint keretösszegű pályázat meghirdetésével – hangzott el Czibere Károly hétfői budapesti sajtótájékoztatóján. A pályázatra olyan szervezetek jelentkezhetnek, amelyek az elszigetelődés ellen indítanak helyi, térségi vagy országos programokat.
A kormány célja az, hogy a segítő civil partnerek fejleszteni tudják a beilleszkedést ösztönző, az életminőséget javító szolgáltatásaikat, vagy újakat tudjanak indítani – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára. Hangsúlyozta, a kormány nem hagyja magukra küzdelmeikben a fogyatékos gyermekeket nevelő vagy hozzátartozókat gondozó családokat, nem hagyja elszigetelődni őket, hanem megad számukra minden segítséget, és ezért támogatja a civilek szolgáltatásait is. Egy összetartó társadalomban nem szabad megengedni, hogy egy fogyatékos családtag gondozása egyenes út legyen az elszegényedés felé – mondta.
Közölte, a kormány az évente kiírt pályázattal azokat a civil partnereket akarja felkarolni, bátorítani, amelyek régóta működnek a helyi közösségekbe ágyazottan, és amelyek gazdag szakmai tapasztalatot gyűjtöttek össze, ismerik a fogyatékos emberek szükségleteit. Szerinte olyan típusú szolgáltatásokra van szükség, amilyeneket „az országos szolgáltatásrendszer nem tud”.
Az államtitkár a „jó gyakorlatok” között említette a szülősegítő csoportokat, a jogi tanácsadó szolgálatokat, valamint a Salva Vita Alapítvány „Neked munka, nekem álom!” programját, melyben a fogyatékos vagy megváltozott munkaképességű embereknek segítenek munkát találni. Vég Katalin, az alapítvány ügyvezető igazgatója, a korábbi pályázat egyik nyertese elmondta, a legfontosabb cél, hogy a fogyatékos emberek ne szigetelődjenek el. Ismertetése szerint programjukban 270 jelentkező próbálhatta ki „álmai állását”, zömében olyan munkahelyeken, ahol korábban még nem dolgozott fogyatékos ember. A program során mind a fogyatékos munkavállalók, mind pedig a munkaadók megtapasztalhatták a valóságot és megismerhették a lehetőségeket. A félelmek eloszlatása ellen a leghatékonyabb módszer a személyes találkozás – mondta.
(MTI)