BBC: Megkönnyebbültek a románok – egy csapásra elszállt minden bánatuk
Egyik napról a másikra jobb helyzetbe fog kerülni a keleti szomszédunk.
A kormány következetes biztonságpolitikája, a hatóságok, a rendőrség és a katonaság munkája miatt alakult úgy Magyarország biztonsági helyzete, hogy hazánkat egy brit felmérés a kilencedik legbiztonságosabb úti céllá választotta – mondta Bakondi György kedden az MTI-nek.
A kormány következetes biztonságpolitikáját, a hatóságok hatékonyságát, valamint a rendőri és katonai munkáját látja Bakondi György Magyarország biztonsága mögött. A miniszterelnök főtanácsadója arra a hírre reagált, mely szerint a Daily Star című lap a brit külügyminisztérium által közölt információk alapján hazánkat a kilencedik helyre tette a legbiztonságosabb úti célok listáján. A brit listáról korábban itt írtunk
Sírva vigadunk
A miniszterelnök főtanácsadója az MTI-nek elmondta: nem lehet tiszta szívből örülni az eredménynek, ugyanis az Európai Unió folyamatosan romló biztonsági helyzete okozza, hogy más nyugat-európai ország nem került a listára. Felidézte: Barcelonában, Berlinben, Londonban, Brüsszelben, Párizsban, Nizzában, Stockholmban és Helsinkiben is történt a közelmúltban sok halálos áldozattal járó iszlamista terrorcselekmény, emellett nő a köztörvényes bűncselekmények száma is.
Mint mondta, sokkal jobb lenne a helyzet, ha a magyar javaslatokat figyelembe véve megváltozna az Európai Unió migrációs politikája. Sajnos nincs változás, az EU továbbra is a „Soros-terv” végrehajtásán, a migránsok kvóták szerinti elosztásán és a bevándorlási ügynökség létrehozásán dolgozik, és politikai-jogi nyomás alatt tartja Magyarországot – tette hozzá.
Miért vagyunk biztonságosak?
Bakondi György hangsúlyozta: három oka is van annak, hogy így alakult Magyarország biztonsági helyzete. Elsőként a kormány következetes bevándorlás-politikáját emelte ki, azt, hogy a kormány az elmúlt három évben konzekvensen a biztonságot szem előtt tartva alakította – a lakosság nagy támogatása mellett – a migrációs politikáját. Másodikként említette a több tízezer rendőrt és katonát, akik az elmúlt három évben komoly erőfeszítéseket tettek a határon, hogy fenn lehessen tartani az ország biztonságát, harmadikként pedig a hatóságok – így a rendőrség, a honvédség, a Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal, a Terrorelhárítási Központ, az Alkotmányvédelmi Hivatal és az Információs Hivatal – példás helytállását.
A miniszterelnök főtanácsadója kiemelte: a kormánynak továbbra is az a szándéka, hogy nem enged semmilyen nyomásnak és elsődlegesnek tekinti a magyar emberek biztonságát. Megjegyezte: aggodalommal figyelik egyes európai és magyarországi ellenzéki pártok ellentmondásos nyilatkozatait a migrációs politikáról és a kerítés lebontásáról. Mi úgy gondoljuk, nem szabad lebontani a kerítést mindaddig, amíg a biztonsági helyzet ezt kívánja – szögezte le, hozzátéve, hogy minden, a kampányban elhangzó meggondolatlan lépés kockáztatja Magyarország és így az EU lakosságának biztonságát.
(MTI)