„Hányféle génhibát ismernek most, és hány gyógyszer áll rendelkezésre?
P. I.: Jelenlegi tudásunk szerint 627 rákgén létezik, de ebben hárommillió mutációt találtak eddig. Ennek a hárommilliónak a fele patogén, a másik fele pedig lényegében funkció nélküli – úgy hívjuk őket, hogy „passenger” vagy melléktermék. Nincs jelentőségük. Azt viszont még nem tudjuk minden hibáról, hogy a hárommillióból melyik a patogén, és melyik a melléktermék. Kicsit »hamupipőkés« ez a munka, ugyanis a mákos hamuból szedegetjük ki a mákot. Izgalmas kérdés, hogy az emberiség mikor jut el addig, hogy az összes mákszemet kiválogatta, és minden mutációra megtalálja a célzott gyógyszert. Eddig 58 hatóanyagot hoztak forgalomba, és 450 gyógyszer fejlesztés alatt van. Ezek közül választjuk ki, hogy a betegnek nagy valószínűséggel melyik gyógyszert lehet hatásos, és melyik az, amelyik valószínűleg nem hat. (...)
Ha valakiről kiderül itt, Magyarországon, hogy olyan génhiba okozta a betegségét, amelyre van már gyógyszer, itthon megkaphatja?
M. D.: Minden olyan szer, amelyet az unióban törzskönyveztek, Magyarországon is engedélyezett, és elérhető. A gond az, hogy a törzskönyvezés még nem jelenti biztosan azt, hogy az új terápiát finanszírozza a társadalombiztosítás.”