Tarlós István, Budapest főpolgármestere jelenleg nem tervezi, hogy elindul a következő, 2019-es főpolgármester-választáson. Tarlós István az ATV Heti Napló Sváby Andrással című vasárnapi műsorban sugárzott interjúban arra a kérdésre, hogy „érez-e kedvet és erőt” egy következő ciklushoz, azt válaszolta: pillanatnyilag nincs olyan elhatározása, hogy olyan nagyon pályázni akarna. „Még kevésbé, hogy kilincselnék vagy pedáloznék ezért” – fogalmazott.
A műsor témái között szóba került, hogy Budapesten egyes helyeken autóval történő szabálytalan kanyarodás miatt kamerák felvételei alapján ötvenezer forintos közigazgatási bírságot szabnak ki sok esetben. A főpolgármester ennek kapcsán azt mondta: „számtalan alkalommal előfordul, hogy senki nem szól semmit, aztán hetek múlva, csak a kamera alapján kiküldenek egy büntetést. Ez teljesen szabálytalan, jogszerűtlen – jelentette ki. Hozzátette: ezt semmi szín alatt nem támogatja.