Bekerült a parlament igazságügyi bizottság tárgysorozatába az az önkényuralmi jelképek kereskedelmi célú megjelenítését betiltó törvényjavaslat, amelyet Lázár János és Semjén Zsolt nyújtott be múlt héten – tudósít az index.hu.
A törvényjavaslat módosítaná a fogyasztóvédelmi törvényt és szigorítaná a Büntető Törvénykönyvet. A módosítás nem csak az önkényuralmi jelkép kereskedelmi célú használatát tiltaná be, de a kormánynak lehetőséget adna bizonyos esetekben teljes vagy részleges felmentést adni – részletezte Vas Imre, fideszes parlamenti képviselő.