Török Gábor óva intette a szakértőket attól, hogy kivetítsék a saját elképzeléseiket. Szerinte a politológusok könnyen hiszik azt, hogy tudják, hogy miről gondolkoznak az emberek, pegig őket valójában nem foglalkoztatják a „tematizáló kérdések”. Habár a Fidesznek tényleg a folyamatos hadiállapot, az ellenségkép gyártás a kommunikációs taktikája, szerinte nincsen túl sok valódi harc, mert nem érdekli az embereket.
Ceglédi Zoltán erre azzal válaszolt, hogy ma már egyszerűen nem lehet úgy kikerülni a politikát, mint régen, mert az óriásplakátokon, a postaládában és az olimpiát megszakító reklámokban is a kormány üzeneteivel találkoznak az emberek. Mráz szerint ezek az üzenetek nem Magyarország-specifikusak: ez a harci helyzet, háborúk és migráció van a sajtóban mindenhol a világon.
Kormányváltás, ellenzék, Momentum