Kormányváltás, ellenzék, Momentum
Ceglédi szerint 2018-ban a Fidesz valószínűleg kormányon marad, de az ellenzékben történhet nagy átrendeződés. Ha azok a szereplők újra leszerepelnek, akik már sokadjára kérték a szavazókat még egy utolsó voksra, akkor a generációs jellegét kihasználva a Momentum is feljöhet. Szerinte az új szereplőknek az ismeretlenségük miatt könnyű hirtelen népszerűséget szerezni. Onnan ismerjük fel a legismertebb politikusainkat is, hogy mindig elküldenek valakit valahova. Példaként a Fidesz rezsibiztosát hozta fel:
„Németh Szilárd sem az a típus, akit szívesen látnánk a gyerekünk osztályfőnökeként”.
Török azt mondta, hogy ő testneveléstanárként azért el tudná képzelni a csepeli fideszes politikust. Elmondta, hogy a fent említett jelenségen nem kell csodálkozni, a politika ilyen típusú, „pofonálló” embereket kíván. „Normális ember ma nem megy politikusnak, ha sikeres az élete valamelyik más területén."
Lex CEU: antiliberális hadárat vagy hisztériakeltés?
A politológusokat a Mandiner arról kérdezte meg, hogy miként kell értelmezni a Közép-európai Egyetemet érintő új törvénymódosító javaslatot és hogy milyen formában érdemes ilyenkor az ellenzéknek reagálnia. Ceglédi ironikusan megjegyezte, hogy Schmidt Mária értelmezését kell elfogadni, vagyis a kormány a liberális értékeket hirdető Soros-bástya ellen lép fel. Az ellenzéknek azt tanácsolta, hogy mindenki nyúljon vissza a saját ideológiájához, már akinek van ilyen.
Mráz Ágoston szerint hisztériakeltés történik, amit a baloldal politikai haszonszerzésre használ.
„Ha az alaptörvényhez hű a kormány, akkor a CEU-nak nincs mitől félnie”
– jelentette ki a szakértő. A törvénymódosító javaslatról azt mondta, hogy a CEU további működéséhez egy államközi egyezmény kell. Kiemelte, hogy az amerikai külképviselet nyilatkozatai alapján az USA ezt hajlandó aláírni és a magyar kormány is, szóval nincs kérdés.
Török Gábor egyetértett Mrázzal abban, hogy hisztériakeltés történik, azonban szerinte az egész ügy a Fidesz malmára hajtja a vizet. A pártnak ugyanis arra épül a stratégiája, hogy folyamatosan azt kommunikálja: a külföldi támad, ők pedig megvédik a magyarokat. A mostani reakciókra számít pontosan a Fidesz. A nemzetközi felháborosás kapóra jön, mert újra meg tudja védeni a külföldiektől az országot. Elmondta, hogy őt is már megkérték, hogy írjon alá sokféle petíciót, de az egész felhajtás a kormány érdekeit szolgálja. Hozzátette: ha a téma kitart a választásokig, akkor csak jól járnak vele.
Hol vannak Simicska gránátai?