Egyszer elhangzik, hogy már nem közszereplő – ami így is van –, majd azon erőlködik, hogy a számon kért ember – akaratától független – szerepéből egyenesen valami szakértői szerepbe helyezze önmagát: ő majd elmagyarázza mit is kell tenni – mondta Tarlós István. A főpolgármester szerint Demszky Gábor „megint azzal próbálkozik”, hogy ő tematizálja a híreket; azt mondja, hogy többletkövetelések jelentek meg 2010 után, miközben 1280 többletkövetelést hagyott maga után.
Tarlós Istvánt megkérdezték a Magyar Idők keddi számában megjelentekről is, arról, hogy ha 2019-ben ismét indulna a főpolgármesteri címért, akkor a Fidesz-KDNP kerületi polgármestereinek jelentős részére biztosan számíthatna. Erre reagálva azt mondta: a polgármesterek támogatása, kiállása jól esik neki, de ennél többet erről most nem tud mondani. (MTI)