„A rezsicsökkentés egy szent tehén” – Nagy Attila Tibor szerint ezen múlhat Magyar Péter sikere
Az elemző az Indexnek nyilatkozott.
A magyar kormány kilép a transzparens kormányzásért és korrupció ellen küzdő nemzetközi Nyílt Kormányzati Együttműködésből. Magyarország 2012-ben csatlakozott az eddig hetven országot felölelő szervezethez, de a kapcsolata megromlott a kezdeményezéssel. Orbán Viktor a Magyar Közlönyben kérte Szijjártó Pétert, hogy értesítse a kilépésről az együttműködés képviselőit.
A 444 írta meg, hogy Magyarország kilép a Nyílt Kormányzati Együttműködésből (Open Government Partnership). Orbán Viktor írta alá a Magyar Közlönyben azt a nyilatkozatot, amiben ezt a kormány bejelentette és felkérte a külgazdasági és külügyminisztert, hogy az erről való szándéknyilatkozatot küldje el a szervezetnek.
A nemzetközi együttműködést 2011-ben alapította Brazília, Indonézia, Mexikó, Norvégia, Dél-Afrika, Nagy-Britannia és az Egyesült Államok. A szervezet fő célja a transzparens, állampolgári részvételre épülő kormányzás elérése és a korrupció ellenes harc. Azóta hatvankettő további állam csatlakozott a kezdeményezéshez.
„Ez jelentős lépés a korrupció elleni küzdelemben, hiszen a rendszerváltás óta nem volt ilyen jellegű kormányzati szintű program” – idézi a 444 Rétvári Bencét, aki a 2012-es csatlakozás után nyilatkozta a fentieket a kezdeményezésről. A lap szerint később már nem működött jól a kezdeményezés és 2014-ben ki akarták zárni Magyarországot a szervezetből.