A 444 írta meg, hogy Magyarország kilép a Nyílt Kormányzati Együttműködésből (Open Government Partnership). Orbán Viktor írta alá a Magyar Közlönyben azt a nyilatkozatot, amiben ezt a kormány bejelentette és felkérte a külgazdasági és külügyminisztert, hogy az erről való szándéknyilatkozatot küldje el a szervezetnek.
A nemzetközi együttműködést 2011-ben alapította Brazília, Indonézia, Mexikó, Norvégia, Dél-Afrika, Nagy-Britannia és az Egyesült Államok. A szervezet fő célja a transzparens, állampolgári részvételre épülő kormányzás elérése és a korrupció ellenes harc. Azóta hatvankettő további állam csatlakozott a kezdeményezéshez.