A Fidesz szerint Gyurcsány Ferenc a kényszerbetelepítés mellett folytat diplomáciai kampányt. A kormánypárt arra reagált, hogy a Demokratikus Koalíció elnöke szerdán uniós diplomatákkal találkozott, akikkel a kvótareferendumról és a tervezett alaptörvény-módosításról beszélt.
A Fidesz közleménye úgy fogalmaz: ahogy a kötelező kvótát erőltető Brüsszel, úgy Gyurcsány Ferenc is elveszítette kapcsolatát a választókkal. A DK elnöke a kényszerbetelepítés mellett folytat diplomáciai kampányt, miután a népszavazáson a magyarok egyértelművé tették, hogy nem akarnak kényszerbetelepítést – teszik hozzá. 3 millió 362 ezer ember mondott nemet a brüsszeli betelepítésre, több ez, mint bármilyen párt szavazóbázisa a rendszerváltozás óta eltelt negyedszázadban - hangsúlyozzák.