Tovább szűkíti a kormány a szélerőművek telepítésének lehetőségét – annyira, hogy az Energiaklub posztja szerint egyáltalán nem lesz lehetőség szélturbinák telepítésére az országban.
„Egyelőre azokban a »finomságokban« ne is mélyedjünk el, hogy Magyarországon ezentúl csak olyan szélerőművek telepíthetők, amelyek kb. öt-tíz évvel ezelőtti technológiát képviselnek, azaz: maximum 2 MW teljesítmény (az átlagosan telepített 3 MW-hoz képest), és maximum 100 méteres magasság (az átlag 125 m-hez képest)” – írták a bejegyzésben, kiemelve, hogy így egyébként sem éri meg szélerőművet telepíteni.