A gyanús pénzmozgásokkal hírbe hozott Mengyi Roland fideszes országgyűlési képviselő készséggel áll a vizsgálatok elé. A gyanúsítottakat ismeri, de nem tud „alkotmányos költségekről”. A 168 Óra szerint további telefonbeszélgetések tisztázhatják az ügy részleteit.
Mengyi Roland fideszes országgyűlési képviselői és körei kapcsán merültek fel az uniós pályázatokkal kapcsolatos gyanús pénzmozgások a 168 Óra minapi cikkében.
A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei fideszes politikus az ügy kapcsán úgy fogalmazott: „A lelkiismeretem tiszta, készséggel állok minden vizsgálat elé. Ha a nyomozás érdeke úgy kívánja, és az ügyészség ezt kezdeményezi, kérni fogom a parlamentet, hogy a mentelmi jogomat függessze fel”.
Mengyi nem tud „alkományos költségekről”
A 168 Óra most beszámolt arról, a fideszes politikust a nyilvánosság előtt Futó Barnabás ügyvéd képviseli, aki szerint Mengyi annyit közölt vele: ismeri a gyanúsítottakat, találkozott velük, szóba került az uniós pályázat kérdése is, de ötmillió forintos előlegről, úgynevezett alkotmányos költségekről nem volt szó. Futó a lapnak hozzátette: előfordul, hogy csalók visszaélnek befolyásos politikusok nevével. Az ügyvéd szerint ez abból is látszik, hogy a nyomozó hatóság sem vette komolyan, amit a gyanúsítottak mondanak, mert Mengyi Rolandot eddig semmilyen formában nem keresték meg.
A 168 Óra már korábban megkereste Mengyi Rolandot az ügy kapcsán: az érintettek teljes nevét leírták, majd a nyomozati iratok alapján rákérdeztek nála: „Milyen célból, saját maga vagy más személy számára kérte-e a kétszer ötmillió forintot? Milyen költségeket takart ez az összeg? Máskor is kért-e már pályázatok elősegítésére előre pénzt? Dolgozott-e már korábban is B. Szilviával, a Public Sector Consulting Kft. pályázatírójával más projektekben? Miért nevezik őt a gyanúsítottak egymás között Voldemort Nagyúrnak? Említette-e neki Tállai András, a NAV vezetője, hogy nyomozás zajlik a szociális szövetkezeti pályázatok ügyében?”
A lap kérdéseire Mengyi azóta sem válaszolt.
Vannak telefonbeszélgetések is
A 168 Óra most arról ír: vannak olyan telefonbeszélgetések, amelyekben az egyik fél maga a politikus, a másik pedig valamelyik gyanúsított, de nagy részüket a lap szerint még nem oldották fel a titkosítás alól. A lap ugyanakkor közöl már nem titkosított telefonbeszélgetéseket az ügy szereplői között.
A Hír TV-ben megszólalt az ügyben Csepreghy Nándor miniszterhelyettes. Elmondta: a Miniszterelnökség belső vizsgálatot indított, hogy kiderüljön, az érintett cégek milyen formában indulhattak a 2007–2013-as és a 2014–2020-as uniós költségvetési ciklusban. Csepreghy hozzátette: „Egy országgyűlési képviselőnek az a feladata, hogy uniós fejlesztési forrásokat a saját választási körzetébe vigyen. Ami azt jelenti, hogy a választókörzetében épüljenek az utak, jöjjenek létre új munkahelyek. Ha ehhez pályázatírókkal kell találkozni, mert az elmúlt rendszerben ők megkerülhetetlen szereplők voltak, ez rendben van. Ezeknek a beszélgetéseknek azonban nem lehet tartalma magánérdek, csak közérdekű ügyekben egyeztethetnek.”