Nem véletlenül csapódtak be azok a rakéták – Kárpátalja a legnehezebb tél előtt áll
A Kárpátalját is érintő orosz légicsapásról beszélt az Indexnek Dobsa István, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség Ifjúsági Szervezetének elnöke.
Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter szerint az államalapításnak a magyar gazdák, földművesek is részesei több mint ezer éve, hiszen munkájukkal újra és újra életed adnak a magyarságnak. Fazekas Heves megyében hangsúlyozta: másfél hónap múlva lesz egy népszavazás, amelyen eldől, keresztény és magyar marad-e hazánk.
A magyar gazdák Magyarország biztonságát és megújulását segítik elő, mert aki a földet műveli, az a hazát is védi – mondta a földművelésügyi miniszter vasárnap a Heves megyei Kápolnán rendezett Magyarok kenyere ünnepségen. Fazekas Sándor a rendezvényen úgy fogalmazott: az államalapításnak a magyar gazdák, földművesek is részesei több mint ezer éve, hiszen azzal, hogy megművelik a földet, fákat, szőlőt ültetnek, gyümölcsöt szednek és aratnak, újra és újra életed adnak a magyarságnak. A földművelésügyi miniszter kiemelte: a magyar kenyér több, mint puszta termék, élelmiszer, hiszen benne van a magyar föld legjava.
Fazekas Sándor hangsúlyozta: a magyarság az államalapítás óta számos hódító birodalmat és gazdasági válságot túlélt, de napjainkban is a létéért, fennmaradásáért küzd, és ahhoz, hogy a magyar életforma megmaradjon, hamarosan egy nagyon fontos döntést kell meghoznia az országnak. Másfél hónap múlva lesz egy népszavazás, amelyen eldől, keresztény és magyar marad-e hazánk – fogalmazott a miniszter. Hozzátette: fontos, hogy ezen a népszavazáson helyes döntést hozzunk, és nemet mondjunk a bevándorlásra, hitet téve Szent István Magyarországa mellett.
Székely Zoltán, a Heves Megyei Agrárkamara elnöke elmondta: a megyében 330 mázsa búzát gyűjtöttek össze adományként. Az ebből készült 110 mázsa lisztet a kárpátaljai nagycsaládosokhoz juttatták el a Katolikus Karitász segítségével.