Az ÁSZ javaslatot fogalmazott meg Gyurcsánynak
A számvevőszék arra is felhívta a figyelmet, hogy nem működött megfelelően a DK ellenőrzési rendszere, mert a párt nem hozott létre felügyelőbizottságot, a pénzügyi ellenőrző bizottság pedig nem készítette el a szabályzatban előírt jelentéseket. Végül jelezték, hogy a DK a működéséhez szabályszerűen igénybe vehető forrásokat használt fel, a vagyon használata szabályos volt.
Az ÁSZ Gyurcsány Ferenc DK-elnöknek javaslatokat fogalmazott meg, amelyek alapján 30 napon belül intézkedési tervet kell készítenie.
A DK közben a Mandinernek küldött sajtóközleményében azt írja, az ÁSZ-vizsgálat által feltárt apró pénzügytechnikai hibákat maga a hatóság értékelte lényegtelennek. „Ezeket az ÁSZ kéréseinek megfelelően javítottuk, illetve intézkedési terv alapján kiszűrjük a későbbi hasonló hibákat. A DK szabályosan gazdálkodik” – írta a párt.
Az Együtt nem tért ki a félmilliót meghaladó hozzájárulásokra
Az Együtt a beszámolók szerint 2013-ban 1 millió 612,9 ezer, 2014-ben 287 millió 865,3 ezer forint bevételt ért el. Kiadása 2013-ban 497,7 ezer, 2014-ben pedig 373 millió 923,6 ezer forint volt. A fizetőképesség megőrzése érdekében az Együtt 2014 szeptemberében 42 millió forint hitelt vett igénybe, a további kiadási többlet forrása az év végéig ki nem egyenlített szállítói kötelezettség volt.
Az Együtt határidőn belül elkészítette és közzétette 2013-as beszámolóját és 2014-es pénzügyi kimutatását, utóbbiban azonban a párttörvény előírása ellenére a naptári év alatt kapott, 500 ezer forintot meghaladó hozzájárulásokat – a hozzájárulást adó megnevezésével és az összeg megjelölésével – külön nem mutatta be. Az alapszabályban előírtak ellenére a 2014-es pénzügyi kimutatást az Együtt országos politikai tanácsa nem a közzétételét megelőzően fogadta el – közölte az ÁSZ. Ugyanakkor az Együtt beszámolójának és pénzügyi kimutatásának adatai a számviteli törvény előírásának megfelelően megegyeztek a könyvviteli nyilvántartások adataival.