Másfél milliárd forintot fizethet vissza a magyar állam, miután az Európai Bizottság ellenőrei megvizsgáltak a gönyűi kikötő fejlesztését célzó, nagyrészt uniós támogatásból létrejött beruházás közbeszerzése körüli ügyet – írja a Világgazdaság. Mint ismeretes, ez volt az a közbeszerzés tavaly, ami miatt Simicska Lajos cégét, a Közgépet nem csak ebből az eljárásból zárták ki, hanem hamis adatszolgáltatás miatt három évre minden közbeszerzésből.
A tavaly februárban a miniszterelnökkel látványosan szakító volt szövetséges, Simicska Lajos cége, a Közgép adta be a legjobb ajánlatot a kikötőfejlesztésre, azonban vetélytársai megtámadták a pályázatot. A Közgép egyik beszállítója, egy szerb cég pontatlan adatokat adott meg egy hajófedélzet méretéről. A Közgép szerint ők csak továbbították az adatokat, a törvény viszont tulajdonképpen lehetőséget ad rá, hogy bármilyen apró hiba miatt évekre eltiltsanak egy céget a közbeszerzésektől.